Gürkan'dan genelge

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 4 maddelik bir genelge yayımladı.

Gürkan'dan genelge Malatya

Başkan Gürkan'ın tüm belediye personeline tebliğ ettiği genelgede şu maddeler yer aldı:

GENELGE:2019/1

            Kamusal alanda tasarrufların arttırılması, daha etkin mali disiplinin uygulanması ve denetlenmesi ve kamuda yürütülen hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilebilmesi amacıyla, aşağıda belirtilen tasarruf tedbirlerinin   alınmasına ihtiyaç duyulmuştur:

            I-RESMİ TAŞITLARIN KULLANIMI:

            1-Tüm  resmi taşıtların kullanılması; gerek  237 Sayılı Taşıt Kanununda ve gerekse   Başbakanlığın 17/01/2007 tarih ve 2007/3 sayılı genelgesinde belirtilmiştir.

            2- Belediyemiz,Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde  kiralanan tüm araçların ( otomobil ve iş makineleri) ihaleleri iptal edilecektir.

            3- Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde  kullanılan tüm otomobiller (kiralanan otomobillerde dâhil) bir havuzda toplanması sağlanacak ,  ihtiyaca göre havuzdan araç temini yapılacaktır. Taşıtlarının resmi görev dışında kullanılmasının önlenmesi amacıyla, görevin sona ermesine müteakip bütün taşıtlar  tekrar havuzda toplanacaktır.

            4- Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde  kullanılan  kamu taşıtları ve kamu hizmetlerinin ifası için kiralanan araçlar, iş makineleri ,özellikle özel işlerde, tatil günlerinde resmi görev dışında kullanılmasının önlenmesi amacıyla, kurum amirleri tarafından gerekli hassasiyet gösterilerek, bu konuda herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesini, personelin de aynı ölçüde bahse konu hususlara özen göstermeleri sağlanacaktır.

                         II-   ÖDEMELER,  MALVE HİZMET ALIMLAR:

            1-Belediyemize ait tüm ödemeler, resmi ödemeler dahil (Elektrik, Doğalgaz, Telefon, Personel maaşları, Sendika aidatları, Personel icra kesintileri, Yapılandırılmış borçlar .vb )   mahiyeti kaç Türk Lirası olursa olsun Başkanlık Makamının vereceği onay ve ödeme planından sonra yapılacaktır.

            2-Belediyemizde gereksiz harcamaların önüne geçilmesi ve kaynakların rasyonel şekilde kullanılması amacıyla  tüm alımlar,  mahiyeti kaç Türk Lirası olursa olsun Başkanlık Makamının vereceği onaydan sonra yapılacaktır.

            3- Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde  yukarıdaki 1 ve 2'nci  maddelere göre hareket edeceklerdir.

            4-Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde   çalışan işçi personellerin ( Şirket işçileri de dahil olmak üzere) fazla mesai yaptırılmasının durdurulması, fazla mesai adı altında ödemelerin yapılmayacağı ve personelin çalışma planını yeni duruma göre uyarlanması sağlanacaktır.

 

 

            III-   İDARİ HUSUSLAR:

             1-Belediyemizin  yeni  imza yetkileri yönergesi  yürürlüğe girinceye kadar belediyemizce yapılacak olan tüm iş ve işlerlerde başkanlık makamından onay alınacaktır.

            2- Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde,  idari görevde  çalışanların kılık ve kıyafette bir bütünlük sağlamak amacıyla bütün personelin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin  Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik  hükümlerine  uyulacaktır.

 

            3-  Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde çalışmakta olan personelin tamamı mesai saatlerine riayet edecek, mesai saatleri içerisinde görev yerinde bulunulmasına azami özen gösterilecektir.

 

            4- Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde,  ortak kullanım alanları, ofis , wc  v.b  yerlerin periyodik  aralıklarla düzenli ve hijyenik olarak temizliğine  azami özen gösterilecektir.

            IV-   DİĞER TASARRUF TEDBİRLERİ:

            1)  Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde  ,telefon, elektrik, su, akaryakıt, demirbaş malzeme, sarf malzemesi, vb. giderlerin en aza indirilmesi için gerekli özen gösterilecektir.

            2) Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde, her seviyedeki kurum yöneticileri, ellerindeki ekonomik, fiziki ve insan gücü kaynaklarını en rasyonel şekilde kullanacaklardır. Belediyede işgücü, zaman ve maddi açılardan savurganlığa meydan verilmeyecek, azami tasarrufa özen gösterilecektir.

            3) Belediyemiz, Belediyemize ait Şirket ve Genel Müdürlüklerde , kamu hizmetlerinde tasarruf sağlayıcı ve maliyet azaltıcı tedbirleri sürekli geliştirecekler, bu tedbirleri kendi bünyelerine intibak ettirerek ve geliştirerek uygulayacaklardır.

            4) Günümüz çağdaş kamu yönetiminin temel felsefesi; vatandaşa güveni esas alan, Devlet-Vatandaş ilişkilerinde kırtasiyeciliğe kaçmayan ve bürokrasi içinde boğulmayan, vatandaş taleplerinin en kolay, en seri ve en uygun şekilde sonuçlandırılmasını amaçlayan "vatandaş odaklı" bir yönetimi gerçekleştirmektir. Bu hususa Belediyemizce azami özen gösterilecektir.

            Genelgenin, Belediyemizin tüm birimlerine (Belediye şirketleri, Genel Müdürlük de dahil olmak üzere)  duyurulmasını, genelgede belirtilen hususların Daire Başkanları tarafından yerine getirilerek, herhangi bir aksaklığı meydan veya mahal verilmemesini ve bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederim.

                                                                                              

                                                                                     Selahattin GÜRKAN

                                                                                   Büyükşehir Belediye Başkanı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Emin Yücetaş @Teşekkürler

16 Nisan 2019 19:01

Sevgili başkanım, Sizleri çabuk gönülden tebrik ederim. Aldığınız bu tedbirlerin genişletilerek başka yönlere de uzaması toplumun arzusudur. Örneğin bilbortlarla ilgili reklamlar israfına son verilmesi, afiş ve bez reklamları yerine basınla bu duyuruların yapılması gibi.

MEHMET TATAR @MARKET VE PAZARLARLA

11 Nisan 2019 11:13

ESENLİK MARKETLERDE HİÇ UCUZ BİR ŞEY YOK PAZARLARLA İLGİLİ DENETİM YOK ZABITALAR GÖREV YAPMIYOR FIRINLARDA PASTAHANELERDE KONTROL YOK BELEDİYE BU KONUDA ÇOK PASİF KALIYOR VATANDAŞA UCUZ SEBZE MEYVE TÜM GIDA MADDELERİNİN ULAŞTIRILMASI GEREK

Hanım mert @Market vs esenlik marketler barbuny kilosu on beş salça yetmiş bunlarda ilginizi arz ederim teşekkür ederim

10 Nisan 2019 17:04

Market vs esenlik marketler barbuny kilosu on beş salça yetmiş bunlarda ilginizi arz teşekkür ederim

Kadir Korkmaz (korkmazseyitali333@gmail.com) @Dilek yolu ve otobüs

10 Nisan 2019 09:42

Rabbim utandırmasın inşallah.

Murat Aksüt @Tek kelime ile muhteşem

10 Nisan 2019 00:21

Başkanım ilk başta olmak üzere Belediye başkanlığınız hayırlı uğurlu olsun battal gazi ye yapmış olduğunuz yatırımlarla oraları alt yapıdan üst yapıya muhteşem bir yapı meydana gelmiş olup bundan sonraki MALATYA şehrimize yapacaklarınızı hayranlıkla bekliyoruz Allah yar ve yardımcınız olsun Tüm malatya yanınızda tüm dualarımız sizinle. Saygılar......

Serkan @İşte görmek istediğimiz başkan

09 Nisan 2019 23:52

Helal olsun sana büyük başkan bu gidişe dur dedim..Bravo.

Mehmet KUL @İŞTE DEVLET ADAMI

09 Nisan 2019 23:06

Sayın Başkanım; 30 yılını Türkiye genelinde 500 ün üzerinde belediyelere, yönetim, bilişim, reorganizasyon, etkin iletişim, minimum maliyetle maksimumun kaliteli Projeler yapmaya harcamış biri olarak sizi taktir ediyorum. 4 maddelik genelge diyorsunuz ama dikkatlice okuyan , yüreğinde vatan aşkı ile yanan ve hizmet sevdalısı tutuşan biri olarak 1000 sayfalık genelgeden daha içi dolu. Ayrıca çok yerinde. Malatyalı ve de Kuluncak bağımsız belediye Başkanı Adaylığı yapmış biri olarak; Ben 24 Proje, 2500 istihdam, 17000 nüfus hedefi ile 120 günlük kampanya süremde 2000 proje kitapçığı halkımıza dağıttım. Umarım benide sizide anlarlar başkanım. Yolunuz açık, Allah yardımcımız olsun . Saygılarımla. 0 530 603 77 34

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom