casino siteleri

Hakimbey Apartmanı davasına devam edildi

Asayiş Haber Girişi : 14 Mayıs 2024 15:16
Hakimbey Apartmanı davasına devam edildi
Malatyada 6 Şubat depremlerinde yıkılması sonucunda 78 kişinin enkaz altında kalarak öldüğü Hakimbey Apartmanı davasına devam edildi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasında sanık olarak dinlenen inşaat mühendisi Ahmet Özer, Hakimbey Apartmanı o bölgede yapılan ilk yapılan inşaatlardandı. Proje bana gelmeden önce İnşaat Mühendisleri Odasına gidiyor. İmara uygunsa projeye dokunulmaz. Gelen projeye onay verirdim. Gördüğüm eksiklerle ilgili de gerekli ihtar ve ikazları yapardım. Bizim inşaatı yerinde denetleme gibi bir yükümlüğümüz yoktur. Sadece herhangi bir şikâyet olursa denetim yaparız dedi.

Deprem konutları

 


Tanık olarak dinlenen Hakimbey Apartmanının görevlisi Tahsin Gündüz ise, 2020 depreminden sonra gelip binaya baktılar. Osman Önerin kızı Gülen Öner Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne bir dilekçe vermişti. Gelip binaya baktılar, kolonu kırdılar, herhangi bir çizik yoktu bunu gördüm. Yönetici ile binanın durumunu sormak için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne gittik. Bize, Binada hasar yok, gidin çatlakları yaptırın oturun dediler. Para toplanarak çatlaklar yaptırıldı şeklinde konuştu.

 

YouTube Haber arası


Avukatların taleplerini dinleyen mahkeme, Malatya Valisi Ersin Yazıcının hakkında soruşturma izni verdiği apartmanın mimari ve betonarme uygulama projesine onay veren dönemin Malatya Belediyesi İmar İşleri Müdürü Mustafa Bingölün ifadesinin alınması için müzekkere yazılmasına, 2020 Elazığ depremi sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden gerekli belgelerin istenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.