Hande Fırat 'tan çok konuşulacak açıklama

Yerel seçimlere beş ay kala Hürriyet gazetesinden Hande Fırat, En fazla iki milletvekili belediye başkanı adayı gösterilecek

Hande Fırat 'tan çok konuşulacak açıklama Gündem

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat, AK Parti'nin yerel seçimlerde İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı, Ankara içinse AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yi düşündüğünü yazdı. Fırat, "Salı sallanır" başlıklı yazısında şunları ifade etti:

"Ankara sözüdür. Meclis’te grup toplantıları salı günü yapılır ve gündemi sallar. Geçen salı gününü sallayan isim MHP Lideri Devlet Bahçeli idi. O andan itibaren de Cumhur İttifakı yerelde niye olmadı, bundan sonra ne olacak, başka işbirlikleri gündeme gelecek mi soruları Ankara’nın en önemli gündemi.

AK PARTİ’NİN YOL HARİTASI... EN FAZLA İKİ İSTİFA...

AK Parti, Bahçeli’nin 'Zoraki görüşmeler bitti' dediği gün harekete geçti. 23 Ekim Salı gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda bir dizi karar alındı. En fazla iki milletvekili belediye başkanı adayı gösterilecek. Bu kontenjan sadece Ankara ve İstanbul için kullanılacak. Cumhurbaşkanı TBMM’deki aritmetik nedeniyle “İki kişi dışında vekil istifası olmayacak” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına kulislerde Bülent Tüfenkci ve Öznur Çalık ismi geçiyordu. Cumhurbaşbakanı Erdoğan'ın bu karar sonrası her iki milletvekiline başkanlık yolu kapanmış oldu. Haci Uğur Polat bir adım daha öne geçtiği kulislerde konuşmaya başlandı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom