Hani Tasarruftu ilk iş bu mu?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında Battalgazi Kavşağı’na yapılan Battalgazi heykeli dikildiği yerden kaldırılmıştı. Battalgazi’nin heykelinin neden kaldırıldığı merak konusu olmuştu

Hani Tasarruftu ilk iş bu mu? Malatya

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında Battalgazi Kavşağı’na yapılan Battalgazi heykeli dikildiği yerden kaldırılmıştı. Battalgazi’nin heykelinin neden kaldırıldığı merak konusu olmuştu.

Battalgazi Kavşağı’nda olan Battalgazi heykelinin bir açıklama yapılmadan bulunduğu yerden kaldırıldıktan hemen sonra tekrar bir heykelin inşaatına başlandı. Sadece Yükseklik olarak daha yüksek yapmak için yıkılan ve tekrar yapılan heykel vatandaşlar tarafından anlamsız bulundu.

Ülke dar ekonomik durumdan geçerken, ekonomik sıkıntılar baş göstermişken, hele ki büyükşehir belediye başkanlığa seçilen Selahattin Gürkan daha göreve gelir gelmez tasarruftan bahsederken ve kemer sıkma politikasını uygulayacağını söylerken büyükşehirin vatandaşlara ilk hizmeti heykel mi olmalıydı? Sorusunu soran vatandaşlar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyerek tepkilerini gösterdiler.

Ahmet Aslan adında bir vatandaş, heykel yapımının CHP işi olduğunu dile getirerek bunun bir ideolojik tezahür olduğunu söyledi ve Ak Parti'nin böylesi ideolojik yansımalarla anılmaması gerektiğini ifade etti.

HEYKEL'İN YIKILMASI VE TEKRAR İNŞA ESİLMESİ İÇİN KAÇ TL HARCANDI?

Vatandaşlar yıkılan ve tekrar aynı yere inşa edilen heykel için büyükşehirin kaç TL kaynak ayırdığını merak ediyor.

Şimdi vatandaşlar, ekonomik tasarruftan bahseden Büyükşehir belediye başkanı tarafından Malatya'ya kaç adet heykelin ve kimlerin heykelinin yapılacağını merak etmeye başlamış durumda.

Bilindiği gibi Büyükşehir belediye başkanı Gürkan, göreve başlar başlamaz büyükşehir belediyesinin borcunu açıklamış, borçla ilgili birbirinden farklı rakamlar telaffuz etmişti. Gürkan, tasarruf çerçevesinde araç ihalelerini iptal etmiş, belediye çalışanlarının maaşlarındaki sosyal denge tazminatını kesmişti. Yapılan bu tasarruf uygulamalar vatandaşlar tarafından destek görmeye başlamışken heykel yapımına kaynak ayrılmasını kabul etmiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Kemal tahir @Hakikat

12 Temmuz 2019 21:38

Güzel malatyamızın sıkıntıları bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı başkanımız sağ olsun her geçen gün sıkıntılarımızı bir bir gideriyor malatyamızın bundan böyle ihya olacak sırtımız yere gelmeyecek yalakaları da yalama işlerine devam edecek hepimiz topyekün çok ama çok mutluyuz gülücükler saçıyoruz neyi hak ediyorsak Allah bizlere onu yaşatır

Maraba @Amele

12 Temmuz 2019 06:53

Rant, riya, kibir = siyaset ilk işin özeti bu milletin fakir fukaranın hakkını odeyemezler bu dünyada olmazsa öbür dünyada şaşmaz adalet rabbimin adaleti hesabini soracak yüce yaradan çok yazık çok

Ali @Alikadir@Gmail. Com

11 Temmuz 2019 22:44

Kimin adamısın bilmem ama Selahattin başkan basmış kuyruğunuza. İnim inim inliyorsunuz.. inleyen leyin leyin

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom