Harezmi Eğitim Modeli Sivas’ta öğretmenlerle buluştu

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmi Eğitim Modeli, Sivas'ta görev yapan öğretmenlerle buluştu.

Harezmi Eğitim Modeli Sivas’ta öğretmenlerle buluştu
Bölge
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmi Eğitim Modeli, Sivas’ta görev yapan öğretmenlerle buluştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı başladı. E-Sınav Salonu’nda gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilk bölümüne Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da katıldı. İstanbul’dan gelen Harezmi Eğitim Modeli eğitmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neslihan Bektaş ve Felsefe Öğretmeni Funda Bayraktar tarafından gerçekleştirilen eğitim programına katılan öğretmenler; disiplinler arası anlayışla birlikte çalışma ve üretme, aynı sınıfta birden fazla öğretmenin öğrenme sürecine katılması, farklı yöntem ve teknikler kullanma gibi durumları deneyimleme imkanı buldu.

Eğitim modeli hakkında bilgi veren eğitmen Funda Bayraktar,"Harezmi Eğitim Modeli çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini, keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda bir modeldir" dedi.

Eğitmen Neslihan Bektaş ise Harezmi Eğitim Modeli’nin, geleceğin eğitiminin nasıl kurgulayacağı ve nasıl doğru uygulanacağı noktasında öğretmen ve öğrencilere ışık tuttuğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da Harezmi Eğitim Modeli’nin önemine değinerek burada gerçekleştirilecek eğitimlere katılan öğretmenlerin önemli bir kazanım elde edeceklerinin altını çizdi.

31 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı, 9 Kasım’da sona erecek.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom