Kültür-Sanat Haber Girişi : 13 Şubat 2021 11:10

İnönü Üniversitesi Yayınevi 4 yılda 140 eser yayınladı

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevi´nin 4 yılda 140 eser yayınladığını söyledi.

esenlik haber arası


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İnönü Üniversitesi Yayınevi Komisyon Başkanı Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, Er Tv´nin Gündem Özel programının canlı yayın konuğu oldu. İnönü Üniversitesi Yayınevi´nden canlı yayınlanan programda, 2017 yılında kurulan İnönü Üniversitesi Yayınevi´nin yayın sayısı ve hedefleri anlatıldı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevi´nin üniversite yayınevleri arasında en fazla sayıda basılı kitap yayımlayan yayınevlerinin arasında olduğunu ifade etti. Bugüne kadar toplam 140 eser yayınlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bu yayınların 126´sının basılı, 14´ünün ise elektronik olarak çıkarılarak bilim dünyasına kazandırıldığını kaydetti.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON


İnönü Üniversitesi Yayınevi tarafından yayımlanan eserlerin önemli bir kısmının İnönü Üniversitesi desteğiyle çıkarıldığına vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Yayınevinin hedeflerine ve e-kitap, sesli kitap konularında hayata geçireceği projelere değindi.
İnönü Üniversitesi Yayınevi Komisyon Başkanı Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ise yayınevinin kuruluş süreci, genel işleyişi ve yayın süreci hakkında bilgiler verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.