İYİ Parti heyeti Malatya’da

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Malatya İl Başkanı ve yönetimine yönelik saldırı sonrası Malatya’ya gelen Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu ve milletvekillerinden oluşan heyet,

İYİ Parti heyeti Malatya’da Siyaset

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Malatya İl Başkanı ve yönetimine yönelik saldırı sonrası Malatya’ya gelen Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu ve milletvekillerinden oluşan heyet, bazı ziyaretlerde bulunarak konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Geçtiğimiz Cuma günü İYİ Parti Malatya İl Başkanını Gökmen Kenan Özdal’ın darp edilmesi ve ertesi gün bazı parti yöneticilerinin Asayiş Şube Müdürlüğü önünde saldırıya uğraması üzerine başlatılan soruşturma sürerken, İYİ Parti Genel Merkezinden bir heyet Malatya’ya gelerek bazı temaslarda bulundu.

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve Kayseri Milletvekili Dursun Ataç’tan oluşan heyet, Malatya’da Vali Ali Kaban, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran ve Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ı ziyaret etti.

Soruşturmanın ilerleyişi ve olayla ilgili bilgiler alan heyet daha sonra bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, olay hakkında aydınlatıcı ve ayrıntılı bilgiler edindiklerini söyledi. Yaşanan hadisenin Malatya halkını incittiğini belirten Dervişoğlu, “Bu olayın müsebbipleri sadece kendilerine değil, mensubu oldukları siyasi yapıya da zarar vermişlerdir” şeklinde konuştu. Yaşanan olayı büyütmediklerini ve provokatif bulduklarını söyleyen Dervişoğlu, “Ama Türkiye’nin neresinde partimize mensup bir arkadaşımız varsa, kanımızı son damlasına ve son nefesimize kadar onların yanında olacağımızı buradan tüm Türkiye’ye haykırıyoruz. Bu olayı lokal, kontrolsüz bir eylem olarak değerlendiriyoruz” ifadelerine yer verdi. Basın toplantısında konuşan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Gökmen Kenan Özdal’da “Biz iyi insanlarız, asla şiddet yanlıları değiliz. Biz sadece fikirle mücadele etmeye, doğru bulduğumuz savunduğumuz, yanlış gördüğümüz şeyleri de düzeltmemiz gerektiğine sözle ifade edeceğiz. Asla zor kullanarak ve baskı yaparak insanlara fikirlerimizi kabul ettirme yoluna gitmeyeceğiz. Malatya’mızda bundan sonra böyle şeylerin olmayacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom