Siyaset Haber Girişi : 16 Şubat 2021 11:00

Kaçırılan Asker Ailelerinin Sesini Duymadılar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2017 yılında aileleriyle birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenlediği PKK Terör Örgütü tarafından kaçırılan 13 asker ve polisin şehit edilmesinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki teröristlere ait hedeflere yönelik gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekâtı kapsamında bir mağarada PKK'lı teröristlerce 13 asker ve polis şehit edilmiş, şehitlerin cenazeleri askeri helikopter ile Malatya'ya getirilmişti.

esenlik haber arası

 

5 YILDIR EVLATLARININ YOLUNU GÖZLÜYORLARDI

13 Asker ve polisin şehit edilmesini büyük bir üzüntüyle öğrendiğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 13 güvenlik personelimizden biri 17 Eylül 2015 tarihinde Tunceli'de teröristler tarafından kaçırılan Malatya Ticaret Borsası eski başkanlarından Gürsel Özbey’in oğlu astsubay Semih Özbey. 5 yılı aşkın süredir evlatlarına kavuşmak isteyen tüm ailelerin acısını paylaşıyorum” dedi.

 

AİLELERLE MECLİSTE BASIN TOPLANTISI, BAKANLARA SORU ÖNERGESİ

PKK Terör Örgütü tarafından değişik tarihlerde evlatları kaçırılan ailelerle birlikte 2 Ekim 2017 tarihinde TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlediklerini kaydeden Ağbaba, “2015 yılından itibaren ailelerle sürekli diyalog içerisinde olarak konunun kamuoyunun gündeminde kalması için çaba gösterdik. Milli Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanına soru önergeleri vererek ailelerin kafalarındaki soruları meclis gündemine taşıdık. Ancak aldığımız haberle bir kez daha ailelerle birlikte yıkıldık” ifadelerini kullandı.

“BU EVLERDE NE ANNELER GÜNÜ NE BABALAR GÜNÜ KUTLANIYOR” DEMİŞTİ

 

Ağbaba beraberinde İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ankara Milletvekili Şenal Saruhan ile birlikte kaçırılan asker ve polislerin aileleriyle birlikte düzenledikleri basın toplantısında kamuoyu oluşturmak istemişlerdi. Ağbaba, basın toplantısında; “Ülkede kimsenin görmediği, bilmediği, yetkililerin ise görmezden geldiği bir dram yaşanıyor. Bu aileler aslında yaşamıyor. Her evde bir dram bir hüzün var.Evimizde gülmek haram diyorlar.Bu evlerde ne anneler günü ne babalar günü kutlanıyor.Çocuklarının kokularına hasret günlerini geçiriyorlar.Bir gün değil, bir hafta değil aylardır çocuklarının serbest bırakılmasını bekliyorlar.” ifadelerini kullanmıştı.

BABA ÖZBEY: “HER GÜN ÖLÜYORUZ”

Ailelerin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere birçok yetkiliyle görüştüğünü ancak bir gelişme sağlanamadığını ifade eden Ağbaba, “Kaçırılan askerler, istihbarat görevlileri ordunun, devletin namusudur. Görevleri başında örgüt tarafından kaçırıldıktan sonra yok sayılamazlar. Devlet hangi şartlarda olursa olsun kaçırılan bu görevlileri ailelerine teslim etmelidir” demişti. Kaçırılan askerlerden Semih Özbey’in babası dönemin Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey ise 27 aydır her gün öldüklerini ve artık sabredemediklerini dile getirmişti.

SESLERİNİ DUYMADILAR, YÜZLERİNE TÜM KAPILARI KAPATTILAR  

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Ağbaba, “PKK’nın katlettiği evlatlarımızın anaları babaları yıllardır seslerini duyurmaya çalışıyordu. Seslerini duymadılar, yüzlerine tüm kapıları kapattılar, biz CHP olarak, ailelerin sesi olduk bizi de dinlemediler. Genel Başkanımız ailelerle defalarca buluşup onların isteğiyle Başbakanla görüştü. Bugün hamaset yapanlar, özür dilemek yerine üste çıkmaya çalışıyor. Malatyalı hemşerim Semih Özbey ve şehit edilen tüm güvenlik personellerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor, terörü bir kez daha şiddetle kınıyorum. Eli kanlı PKK’lı teröristleri lanetliyorum. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mehmet KARADOĞAN 16 Şubat 2021 23:47

    Mademki sayın Ağbaba, yıllardır bununla uğraşıyormuş işin en kolay olanını neden yapmamışlar. İttifak ortakları olan ve beraber yürüyüş yaptıkları hatta içerden çıksın diye feryat figan ettikleri HDP ile niye bu konuyu konusmamıslar. Götürdükleri gibi getirirledi bunların hatırına. Bırakın bu içi boş sözleri, Biz iyi biliriz o hangi yana bakan gözleri. Burada şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Acılarını yürekten paylaşıyorum. PKK hainlerini lanetliyor, Mehmetçiğimizi yürekten kutluyor, Allah'a emanet ediyorum.

  • Abdullah Doğan 16 Şubat 2021 17:57

    Teröre destek verin sonra çıkın edebiyat yapın yemezler