Kadınlar “Mesleğimi Öğreniyorum-2” Projesi ile meslek öğrendi

Adıyaman Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının uyguladığı Mesleğimi Öğreniyorum-2 Projesi kapsamında açılan kol çantası yapımı ve seramik atölyelerinde kadınlar meslek öğrendi.

Kadınlar “Mesleğimi Öğreniyorum-2” Projesi ile meslek öğrendi
Bölge
Adıyaman Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının uyguladığı “Mesleğimi Öğreniyorum-2” Projesi kapsamında açılan kol çantası yapımı ve seramik atölyelerinde kadınlar meslek öğrendi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Şimşek ve Proje Koordinatörü Orhan Aşuk, atölyeyi ziyaret eden Vali Yardımcısı Adem Kaya ve Vali Yardımcısı Ayhan Akpay’a proje hakkında bilgi verdi. Vali yardımcıları kadınlar tarafından yapılan kol çantalarını inceledi.

Kadın Deri Kol Çanta Atölyesinde üretilen ürünler vali yardımcılarının huzurunda çekilen kuralar ile bayan kursiyerlere emeklerinin karşılığı olarak dağıtımı yapıldı. Vali Yardımcısı Adem Kaya atölyeleri yerinde inceleyerek, SODES projeleri ile oluşturulan Mesleğimi Öğreniyorum-2 Projesinin iyi örnekler kapsamında değerlendirilebileceğini, proje sonunda meslek edinen bayan kursiyerlerin istihdama katılmalarını sağlayacak uygulamalarını desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kalkınma Bakanlığının finanse ettiği SODES projeleri ile oluşturulan Kadın Kol Çanta Atölyesi ve Seramik Atölyesiyle Adıyaman’da ilk defa deri kol çanta üretimi ve seramik çalışması yapıldı. Kursiyer olarak katılan bayanlar, kurs bitiminde sertifikalarını alarak istihdam yolunda ilk adımlarını attı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom