Kahramanmaraş’ta çocuklar trafik polisi oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde Bu Bayram Bende Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük kampanyası başlatıldı. Kampanya ile çocuklarda trafik polisi olarak sürücülere uyarıda bulundu.

Kahramanmaraş’ta çocuklar trafik polisi oldu
Bölge
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde “Bu Bayram Bende Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatıldı. Kampanya ile çocuklarda trafik polisi olarak sürücülere uyarıda bulundu.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gaziantep, Adana, Kayseri cevre yolu uygulama noktalarında kampanya uygulamaya başlandı. Trafik Ekipleri tarafından sürücüler “Emniyet kemeri, hız, araç kullanırken cep telefonu kullanımı” konularında bilgilendirilirken, çocuklara da kırmızı düdük ve görev kartları dağıtıldı. Çocuklara ailelerinin trafik hatalarını gördükleri an anne, baba ve akrabalarını uyarlamaları istendi. Ayrıca düdüğünü alıp görevini yapan, sosyal medya üzerinden kampanyaya katılım sağlayıp, Twitter üzerinden “hatalisurucuyekirmiziduduk” hashtagi ile fotoğraf gönderip en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edileceği belirtildi. Kurban bayramı süresince kampanyayla ilgili çalışmaların devam edeceği bildirildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom