Kahta ilçesinde ’Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği düzenlendi

Adıyaman'ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Geleneksel Çocuk Oyunları' şenliği düzenlendi.

Kahta ilçesinde ’Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği düzenlendi
Bölge
Adıyaman’ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ’Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği düzenlendi.

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yeniden hatırlanması amacıyla düzenlenen şenlikte Kahta ilçesinde öğrenim gören yüzlerce ilkokul öğrencisi katıldı.

Kahta ilçe Stadyumunda düzenlen şenlikte öğrenciler gruplar halinde ortaya konulan oyunlarda yarıştı. Etkinlikte öğrenciler mendil kapmaca, yakan top, tonbik ve yal satarım bal satarım gibi gibi sokak oyunlarında hünerlerini gösterdi.

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yeniden hayata kazandırılması gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, "Bizim geleneksel bir çok oyunumuz var. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu tür oyunlar unutulmaya başlandı. Çocuklarımız geleneksel oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynuyor. Çocuklarımızı bu geleneksel oyunlarımızdan ihmal etmemiz gerekiyor. Geleneksel oyunlarımız çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sokak oyunları kültürümüzün unutulmaması adına böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Proje Koordinatörü Lütfü Başlı ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom