Kahta’da öğrenci servisleri ve okul güvenliği toplantısı yapıldı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Kaymakam Ahmet Gazi Kaya başkanlığında öğrenci servisleri ve okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Kahta’da öğrenci servisleri ve okul güvenliği toplantısı yapıldı
Bölge
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kaymakam Ahmet Gazi Kaya başkanlığında öğrenci servisleri ve okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Toplantıda, ilçedeki öğrenci servisleri ile ilgili sorun ve sıkıntılar tespit edilerek, okul servis araçları hizmet yönetmeliği hükümlerine göre eksikliklerin giderilmesi hedeflendi. Toplantının içeriği ile ilgili bilgi veren Kaymakam Kaya, "Toplantıda, ilçemizde faaliyet gösteren okul servis araçlarının, okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilen hususlara riayet edilmesi, özellikle okul öncesi eğitim gören öğrenciler ile ilköğretim öğrencileri taşıyan araçlarda mutlaka rehber bulunması, araçlara kapasitesinden fazla öğrenci alınmaması gerekmektedir. Öğrenci taşınmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında kooperatif başkanlıklarınca şoförlere eğitim verilmesi, kolluk kuvvetleri, zabıta ve milli eğitim müdürlüğünce mevzuatları gereğince denetimlerin sık sık yapılması, okul servis araçları hizmet yönetmeliği ve ilgili mevzuatların hükümlerinin yerine getirilmelidir. Tedbirlerin alınması, kuralların uygulanması ve mevzuat hükümlerine riayet etmeyen servisler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasına konuları konuşulmasının ardından toplantı sona ermiştir” şeklinde konuştu

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile servis şoförleri katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom