Kahta’da okuma yazma seferberliği toplantısı

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, okul idarecileriyle okuma yazma seferberliği ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Kahta’da okuma yazma seferberliği toplantısı
Bölge
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, okul idarecileriyle okuma yazma seferberliği ile ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, merkez ve ilçeye bağlı okul idarecileri katıldı.

Toplantıda konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, okul müdürlerine okuma yazma seferberliği hakkında daha titiz bir çalışma yürütmeleri ve gerek ilçe merkezinde gerekse de köylerde okuma yazma bilmeyen vatandaşlara ulaşılarak kursa gelmeleri için çalışma yapmalarını istedi. Toplantıda okul kantinlerine de değinen Müdür Tünçmen, ilçe merkezinde ve köylerdeki okullarda kantinlerin hijyenliği ve sağlık şartları konusunda okul idarecilerinin dikkatli olmasını istedi.

Müdür Tünçmen, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yurt genelinde başlatılan Okuma ve Yazma Seferberliğini Kahta’da da Mart ayında başlatmıştık. Bu okuma yazma kampanyası kapsamında hepimiz çok çalışmalıyız. Eğitim ve öğretimden yararlanamamış vatandaşlara yardımcı olalım. Gerekirse ilçe merkezinde ve köylerde okuma yazma bilmeyen vatandaşları bulup kurslara yönlendirelim. Okuma yazma seferberliği konusunda çok daha titiz bir çalışma yürütmeliyiz. Okuma ve yazma hakkında yararlanamamış herkese okuma ve yazmayı en iyi bir şekilde öğreteceğiz. Hepimiz kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğinde başarıya ulaşmış oluruz. Ayrıca okul kantinlerinde hijyen konusunda dikkatli olmamız gerek. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda beslenmeleri için kantinlerin denetimini sıkı tutmalıyız. Çocuklarımız yarının geleceğidir. Bu geleceğe sahip çıkamazsak yarınlarımız karanlık olur. Devletimizin ve milletimizin geleceği için yarınlarımıza sahip çıkalım” şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom