casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Karademir, Malatya için STKların önemine değindi

HABERDE İNSAN Haber Girişi : 10 Haziran 2024 15:14
Karademir, Malatya için STKların önemine değindi
Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, Malatyanın yeniden ayağa kalkması için sivil toplum kuruluşlarının istişare i
Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, Malatyanın yeniden ayağa kalkması için sivil toplum kuruluşlarının istişare işinde çalışması gerektiğini söyledi.
Ankara Malatya Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Kamil Göksu beraberinde Ankara Pütürgeliler Derneği Başkanı Güzin Koçak, Ankara Battalgazililer Dernek Başkanı Naki Dikbaş ve Mahmut Cücemen ile birlikte MAGİNER Başkanı Salih Karadmeiri Ankarada bulunan ofisinde ziyaret etti.
Malatya hakkında istişarenin ele alındığı ziyarette konuşan Federasyon Başkanı Kamil Göksu, "Özellikle deprem döneminde Malatyadan Ankaraya yerleşen hemşerilerimizin gönüllerinin, akıllarının Malatyada olduğunu ve bir an önce memleketlerine dönmek için sabırsızlandıklarını biliyoruz" dedi.

Pütürgliler Derneği Başkanı Güzin Koçak ise Malatyanın özlemini Ankarada bulunan herkesin fazlasıyla çektiğini dile getirerek, "Ankarada ve diğer illerde bulunan Malatyalı hemşerilerimizin şehirlerine sahip çıkmalarını istiyoruz. Bizler Ankarada bulunan Malatyalı dernekler olarak MAGİNDER Başkanı Salih Karademirin depremin ilk gününden itibaren yapmış olduğu çalışmalara şahidiz. Bu anlamda her zaman MAGİNDERe destek olmak için Ankaradan her türlü yapılacak olan organizasyona destek vereceğiz" ifadelerine yer verdi.

MAGİNDER Başkanı Salih Karademir de Ankarada bulunan dernek yönetimleri ile her zaman için istişare ve destek içerisinde olacaklarını belirterek, Malatyanın yeniden ayağa kalkması için bütün STKların birliktelik içinde çalışması gerektiğini söyledi.