Kayısı sıkıntılarımızı bitirmek için bir olalım, birlik olalım

Kayısı sıkıntılarımızı bitirmek için bir olalım, birlik olalım

Kayısı sıkıntılarımızı  bitirmek için  bir olalım, birlik olalım Ekonomi

Malatya Kayısı işletmeleri Derneği Başkanı Rahmi Semiz, kayısı için birliktelik vurgusu yaparak, “Malatya’nın Ankara’daki temsilcileri şehrimizi şahlandırmak için tüm gayreti gösterirken kayısı üreticileri de artık ‘kayısımızı ucuza alıyorlar’ diye suçlamaktan vazgeçip, el ele verip ortak hareket etmeli” dedi.

Malatya’nın Ankara’daki temsilcileri şehrimizi şahlandırmak için tüm gayreti gösterirken sıra biz kaysı üreticilerinde. Artık “kayısımızı ucuza alıyorlar” diye suçlamaktan vazgeçip, el ele verip ortak hareket etmeliyiz. 

Kayısımıza sahip çıkıp, kayısıya alan bazlı destek sağlanmasını ve lisanslı depoculuğun bir an önce faaliyete geçirilmesini talep etmeliyiz.  Dünyanın en iyi kayısı üretim merkezi konumundaki Malatya’mıza hak ettiği değeri kazandırmalıyız.

Dönüp baktığımız zaman Malatya’dan yükselen tek sesin “kayısının ucuza satıldığı” yönünde olduğunu görmekteyiz. Burada tüm kayısı üreticilerimize büyük iş düşmekte, artık faturayı ihracatçı ile şire pazarı esnafına kesmekten vazgeçmeliyiz. 
Herkesin elini taşın altına koyması gereken bir süreçteyiz. Hükümette temsilci Bakanımız Bülent Tüfenkci, iktidarda temsilci Genel Başkanımız Öznur Çalık varken, bizlerin bu gücü fırsata dönüştürmesi gerekiyor. 
El birliğiyle kayısımıza hak ettiği değeri kazandırmamız gerekiyor.
Sorun tespit edilip, çözüm için uygun adımlar atılırsa hiçbir yöneticimizin ve siyasetçimizin kayıtsız kalmadığını gördük.  
Daha önce iç pazarda yaşadığımız sorunları aktarmak için kapısını çaldığımız Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci hafta sonu bile olsa devletin kapılarını bizlere açtı ve sorun çözülene kadar desteğini esirgemedi. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşerek, Bakanlık bürokrasisini seferber etti. 
Yine Ak parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık bizleri tek tek dinleyip sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulundu. 
Son olarak Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkci ve Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık’ın gayretleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Malatya'da ağırlanması ve kayısının, Malatya tarımının sorunlarına çözüm aranması bizleri memnun etmiştir. 

Uzun vadeli çözümler için bizleri cesaretlendirdikleri ve yanımızda oldukları için bakanlarımıza, genel başkan yardımcımıza tüm kayısı üreticilerimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 

Bundan sonraki süreçte mevzu kayısı ise başta biz kayısı üreticileri olmak üzere Malatyalıyım diyen herkese büyük görevler düşmektedir. Gelin üretimde istikrarı sağlamak, pazarlama ve piyasa arz konularındaki sıkıntılarımızı bitirmek için bir olalım, birlik olalım.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom