Siyaset Haber Girişi : 24 Eylül 2021 23:58

Kıbrıs’a su götürenler, Malatya’nın köylerine içme suyu veremiyor

Kıbrıs’a su götürenler, Malatya’nın köylerine içme suyu veremiyor


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında  gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

CHP’li Ağbaba basın toplantısında şunları söyledi:
Malatya’da YİMPAŞ olayı gündemde. YİMPAŞ arazisi önce, burayı özel sektöre 29,5 yıllığına devrettiler. Bir de akaryakıt gerçeği ortaya çıktı. YİMPAŞ arazi ve binalarına akaryakıt istasyonu açılması gündemde. Belediye imkanlarının bu kadar hoyratça ve sorumsuzca harcanması kabul edilemez. Malatya kamuoyunun buna tepki göstermesi lazım. Malatya’da her konuda açıklama yapan örgütler, odalar, sanayi örgütleri ne düşünüyor, merak ediyorum. Bu satışlardan Erdoğan’ın haberi yoktur. Örneğin TEKEL’in satışı Erdoğan’dan gizli yapıldı. Sümerpark’tan kimsenin haberi yok. YİMPAŞ arazisi göz göre göre birilerine peşkeş çekildi. Bizim dışımızda kimseden ses çıkmadı. TEKEL şu an otopark olarak kullanılıyor. Ses çıkaran Malatyalı var mı, yok. Sümerpark peşkeş çekildi, ses çıkaran var mı, yok. Bunu en yerli ve milli olduğunu iddia edenler yaptı.

 

Kıbrıs’a su götürenler, Malatya’nın köylerine içme suyu veremiyor

 

Dutpınar haber arası

“Malatya’nın birçok sorunu var. Tüm ilçeleri ve mahalleleri geziyoruz. Dün Arguvan’ın Parçikan Mahallesi’ne gittik. Hayvan ve insan pisliği aynı yerde. Hala içme suyu problemi çözülmüş değil. Sen Türkiye’den Kıbrıs’a su götürüyorsun, bir Parçikan’ın sorununu çözemiyorsun. Malatya hala bu kötü yönetime mahkûm ediliyor.” 
 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.