Komutan vatandaşla birlikte ağladı

Adıyaman'da binin üzerinde araç ile gerçekleştirilen Afrin Operasyonuna destek konvoyunda komutan kendisine sarılarak ağlayan vatandaş ile birlikte ağladı.

Komutan vatandaşla birlikte ağladı
Bölge
Adıyaman’da binin üzerinde araç ile gerçekleştirilen Afrin Operasyonuna destek konvoyunda komutan kendisine sarılarak ağlayan vatandaş ile birlikte ağladı.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından organize edilen ve Adıyaman’daki taşıma firmalarının yanı sıra vatandaşların da destek verdiği Türk Silahlı Kuvvetlerine destek konvoyu düzenlendi. Adıyaman Sakarya Caddesi üzerinde toplanan çok sayıda vatandaş araçlarıyla konvoy yaptı.

Afrin’e yönelik yapılan Zeytin Dalı Operasyonuna destek için düzenlenen konvoya Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mücahit Alkıran, Yarbay Vedat Kültür’ün yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Konvoy öncesinde Mehmet Can Alıcı isimli vatandaş, komutanların yanına gelip, gözyaşı dökerek "Yolunuz açık olsun, vatan size minnettar" dedi.

Vatandaşın bu sözleri üzerine İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mücahit Alkıran ise, "Askerimiz sizin verdiğiniz manevi güç ile orada destanlar yazıyor" diye cevap verdi.

Yarbay Vedat Kültür, ağlayan vatandaşa sarılarak birlikte ağladı. Duygusal anların yaşandığı esnada Mehmet Can Alıcı, "Beni de götürün, o şerefsizlere ben de bir kurşun sıkayım" dedi. Komutan Yarbay Vedat Kültür, vatandaşı alnından öptü.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Bektaş ise, Zeytin Dalı Harekatı’na destek için etkinliği düzenlediklerini belirterek, "Bu konvoyumuz inşallah askerimize manevi bir güç verir. Binin üzerinde bir araç burada bu konvoya katılıyor" dedi.

Korteje katılan sürücü ve vatandaşlar ise, Afrin Operasyonu ile birlikte terörün biteceğine işaret ederek, operasyonu desteklediklerini ifade etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom