Malatya Büyükşehir aylık 10 milyon TL tasarruf ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikten sonra aldıkları tedbirler ile aylık yaklaşık 10 milyon lira tasarruf ettiklerini söyledi.

Malatya Büyükşehir aylık 10 milyon TL tasarruf ediyor Malatya

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikten sonra aldıkları tedbirler ile aylık yaklaşık 10 milyon lira tasarruf ettiklerini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Güngör caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme gezisine Başkan Gürkan’ın yanı sıra MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş ile bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Büyükşehir Belediyesinin kendi imkân ve kaynaklarını kullanarak çalışmalar yürüttüğünü belirten Başkan Gürkan, “Güngör Caddemiz yeni yapılaşmanın devam ettiği ve yoğunluğun fazla olduğu bir bölgemiz. Bu bölgemizde bir taraftan yerleşim devam ederken diğer taraftan da inşaat çalışmaları sürüyor. Güngör Caddemizdeki vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırma noktasında ekiplerimiz çalışmalarını devam ettirmektedir. Şu an itibariyle MASKİ Genel Müdürlüğümüz caddenin her iki aksında yaklaşık 3 km uzunluğunda altyapı isale hattı çalışması gerçekleştirmektedir. Alt yapı çalışmalarının bitirilip abone bağlantılarının tamamlanmasının ardından, üst yapı çalışmalarına başlanacak. Asfalt, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları ile buradaki çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan, göreve geldikten sonra aldıkları tedbirler ile aylık yaklaşık 10 milyon lira tasarruf ettiklerini de belirterek “Daha önce kiralık olarak çalıştırılan iş makinelerinin ihaleleri iptal edilerek kendi iş makinelerimiz ve kendi personelimiz ile bu işlerin yapılması sağlandı. İnşallah kısa süre içerisinde bu nekahat dönemlerini atlatıp, hizmete elverişli bir yönetim yapısıyla seri hizmet üreten bir yapıya kavuşmuş olacağız” dedi.

Gürkan, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlerle vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırma noktasında gerekli çalışmaları yaparak en iyi hizmeti üretmenin gayretinde olacaklarını da söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Kernekli @Emeğe saygı

23 Mayıs 2019 21:12

Malatyalı bir vatandaş olarak başkanımızın ilk açıklamaları takdir toplasada gerek hizmet gerekse personel hakkı noktasında ki serzenişler çok sürmez büyük sıkıntı doğurur, % 70 teveccühle seçim kazanmış başkanımızdan beklentilerimiz şehrimizi daha yaşanılır hale getirmesi,kamunun imkanlarının çarçur edilmemesi ancak işçi ve memurun kıt kanaat geçindiği kazanımlarından tasarruf edilmemesi, insan onuruna yakışır bir şekilde hayat sürmelerini sağlamasını bekliyoruz, çok götürenler yüzünden az kazananların haklarına helal gelmesin. Unutmayalım hak gücün üstündedir.

Çiftçi celalettin @Baraja giden suyu gördünüz mü

23 Mayıs 2019 10:43

Sayın başkanım ben eski malatyada çiftççilikk yapiyorum. Kaç gündür maski ye ait tesisten baraja asfalt t renginde su gidiyor Çağrı merkezine bildirdik ne arayan var ne soran n yazık günah biz o suyun ürüne zarar verir mi bilmiyoruz. Maski den çalışanlara söyledik arıtma tesisi den geliyordur orayı arayın dediler orda çalışanların vicdanı yokmu hepsini Allaha havale ediyorum suyun rengini çektim ama buradan gönderemiyoruz

Merkez @Belediyeyi soydunuz

23 Mayıs 2019 08:15

Belediye personeli yıllardır kendini kaf dağında görüyordu israfın en kralını personel yapıyordu Başkanım siz personele vurdukça bütün Malatya arkanızda

malatyali @yazik bu malatyaya

23 Mayıs 2019 07:50

isciden emekciden alin terini keserek aba altindan sopa gostererek korku imparatorlugu kurarak bu malatya bir adim öne gidemez tasarruf ederken ilk en alttaki isciden tasarruf saglaniyor tamm kaymak tabakadan tasarruf ettin alin terini doken isciden ne istiyorsunuz aldigi uc kurus gozunuze batiyo ....

Kerneklı @Başkan yanlış yonlendırılıyor

23 Mayıs 2019 00:08

Sayın Selahattin Gürkan geleli tebrikler ve Büyükşehir Belediyesinin borçları var söyleminden bir sonraki hizmet aşamasına geçemedi, evlere sinekten girilmiyor, hep övündüğümüz parklar ve bahçeler bakımsız, çimler uzamış, çiçekler kurumuş vs vs. kaç tane Belediyede çalışan emekçi, memur varsa Aziz mübarek gün perişan ve haklı olarak haklarının kesildiği endişesini yaşıyor ve emeğinin bu kadar itibarsızlaştırıldığına şahit oluyor, eski yönetim yok 20000 TL maaş vermiş, yok huzur hakkı, yok makam arabası bu tür saltanat sürenlerin ağır faturası gariban emekçi personelin mesaisinden keserek vs vs.tasarruf yapılmaz. Personeli ile bir bütün olamadıkça güzel şehrimiz kaybeder, hepimiz kaybederiz, Malatyalı bir vatandaş olarak başkanımızın ilk açıklamaları takdir toplasada gerek hizmet gerekse personel hakkı noktasında ki serzenişi çok sürmez büyük sıkıntı doğurur, % 70 teveccühle seçim kazanmış başka

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom