GENEL Haber Girişi : 12 Ağustos 2020 14:18

Malatya çevre yolunda hız limitleri arttırıldı

Malatya çevre yolunda hız limitlerinin kamyonet, panelvan ve minibüs cinsi araçlar için 60 km/s den 70 km/s, otomobiller için 70 km/s den 82 km/s´e yükseltildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ağustos ayı toplantısı, paydaş kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay´ın Başkanlık ettiği toplantıda, gündemde yer alan 39 konu görüşüldü.
UKOME toplantısında; Zafer Mahallesi ve Çöşnük Mahallesinde; 2011/47 sayılı İl Trafik Komisyonu kararıyla alınan tek yön uygulamasında değişikliğe gidilerek, bazı cadde ve sokaklarda araç trafiğinin çift yön yapılmasına karar verildi.

Malatya çevre yolunda hız limitleri arttırıldı
Ayrıca, Çevre Yolu Kayseri - Malatya istikametinde Yakınca Mahallesi Malatya meskun mahal başlangıç levhası ile Elazığ - Malatya istikametinde Turgut Özal Tıp Merkezi arasında kalan kesimde özellikle kavşaklarda yaşanan trafik sıkışıklığını azaltmak amacıyla hız limitlerinin kamyonet, panelvan ve minibüs cinsi araçlar için 60 km/s den 70 km/s, otomobiller için 70 km/s den 82 km/s´e yükseltilmesi ile ilgili karar alındı.
Havaalanı Kavşağı ile Üniversite Kavşağı arasında her geçen gün artan araç ve yaya trafiği nedeniyle, meydana gelen yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının engellenmesi ve yol güvenliğinin sağlanması amacıyla da Havaalanı Kavşağı ile Üniversite Kavşağı arasında orta refüje ferforje demir korkuluk yapılması uygun görüldü.
Toplantı gündeminde yer alan J-D-T plaka talepleri gibi konular da görüşülerek karara bağlandı. UKOME toplantısında alınan kararlar; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan´ın onayından sonra yürürlüğe girecek.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Vatandas 15 Ağustos 2020 13:38

  Malatya çok güzel bir şehir ancak çevre yolu şoförler için çok zaman kaybettirmek te özellikle ışıkların birçoğu bertaraf edilmeli Buna çözüm üretilmeli Malatya'ya giriş ile Elazığ istikametine çıkış tam bir saat sürüyor

 • Hakan 14 Ağustos 2020 17:06

  Havalimanı kavşağından havalimanına hemen dönüş yaptıktan sonraki sanayi girişinin acilen kaldırılması gerekiyor sanayi girişlerinin afad ın bulunduğu yerdeki kavşaktan dönüş alındıktan sonra yapılması daha uygun olur artı afad ın bulunduğu kavşağa ışık sistemi getirilmeli sürekli ben önce geçeyim diyenler yüzünden ölümlü kazalar olmakta

 • Vedat karhan 14 Ağustos 2020 15:04

  Çevre yolunda ki trafik sıkışıklığı araç hızı arttırılarak çözülemez üniversite organize arasındaki yol boyunca ışıkların kaldırıp yerine köprülü kavşak yapılması gerekir harici kendini kandırmak tır

 • Adnan ulak 13 Ağustos 2020 10:11

  Ülkemiz enerjide dışa bağımlı bir ülke olması ve enerji tasarrufu ile ilgili çok güzel bir karar alınmıştır birde kavşakta sağa dönüşlerde de bazı düzenlemelerin yapılması gerekmekted bu kararı alanlara çok teşekkür ediyorum tebrik

 • Emirza 12 Ağustos 2020 19:12

  İsabet olmuş.82 km/sn hızın 10/100 da 82+8=90 km/sn dur.Yani 90 üstü radara tabii