Malatya CHP'de Sular Durulmuyor

İl Başkanı Enver Kirazdan Facebook sayfasından parti üyelerine ağır eleştiri işte o açıklama: Partiye çok faydalı işler yapan iki kişi ;yazık çok yazık.. Birisi başka biri adaylığını açıklarken bunu fırsat bilip basın ordayken zahmete girmeden ciddiyetsizce adaylığını açıklıyor. Diğeri de bunun açıklamasını fırsat bilip partiyi tartıştırıyor, yöneticileri partiyi suçluyor.

Malatya CHP'de Sular Durulmuyor Malatya

İl Başkanı Enver Kirazdan Facebook sayfasından parti üyelerine ağır eleştiri işte o açıklamalar:

Partiye çok faydalı işler yapan iki kişi ;yazık çok yazık..

Birisi başka biri adaylığını açıklarken bunu fırsat bilip basın ordayken zahmete girmeden ciddiyetsizce adaylığını açıklıyor.
Diğeri de bunun açıklamasını fırsat bilip partiyi tartıştırıyor, yöneticileri partiyi suçluyor. işte açıklamaları..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) nin Aralık ayında yapacağı kurultay öncesinde ekipler arası savaş giderek kızışıyor. Bir dönem CHP Yeşilyurt ilçe teşkilatında Ahmet Küçükşahin ile birlikte görev alan Oktay Şahintürk de Yeşilyurt İlçe başkanlığına adaylığını açıkladı.

Bir dönem aynı karede yer alan CHP üyeleri, şimdi birbirlerine karşı yoğun bir kulis çalışması içinde. Bir süre önce ilçe yönetiminin istifa etmesi ile ilçe başkanlığı görevinden düşen Ahmet Küçükşahin’in CHP’nin Malatya İl Başkanlığına adaylığını açıklamasından sonra Enver Kiraz’ın onay vermediği Oktay Şahintürk de Yeşilyurt ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı.

İlçe aday tanıtımlarında yer alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Oktay Şahintürk’ün tanıtım toplantısında yer almadı. Aday tanıtım toplantısını CHP il binasında Ahmet Küçükşahin ile yapan Şahintürk, Yeşilyurt İlçe görevindeyken yönetim kurulu üyelerinin bir bölümünün istifası nedeniyle tüzük gereği Ahmet Küçükşahin ile birlikte görevi sona ermişti.

“AYRIMCILIK, KUMPAS DEVAM EDİYOR”

Basın toplantısı öncesi konuşan Ahmet Küçükşahin, ayrımcılık ve kumpasın devam ettiğini dile getirerek, “Değerli basın mensupları bugün Yeşilyurt İlçe Başkanlığına aday olan Oktay Şahintürk adaylığını açıklayacak. Biraz önce Battalgazi İlçe Başkanlığına aday olan arkadaşımız adaylığını açıkladı. Açıklama yaparken İl Başkanı yanındaydı. Ancak şu anda gördüğünüz gibi bize küsmüş vaziyette gitti. Bu ayrımcılık bu kumpas başından beri devam ediyor. Biz kendisine küs değiliz. İl başkanı olarak ilçe başkanlığına aday olan arkadaşımızın yanında burada bulunması gerekiyordu. Ama şu anda burada bulunmuyor. Bunu bütün Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyelerine takdirlerine sunuyorum” dedi.

“ENVER BEYİN ORGANİZE ETMESİYLE KURUL DÜŞTÜ”

Küçükşahin, istifalarında Enver Kiraz’ın rol aldığını öne sürerek şöyle devam etti: “Biz bu baskıya başından beri 1,5 yıldır maruz kalıyoruz. Kendisinin karşısında bu baskıdan Cumhuriyet Halk Partisini kurtarmak adına ben il başkanlığına aday olduğumu daha önce açıklamıştım. Benimle birlikte aday olan Oktay Şahintürk Yeşilyurt İlçe başkanlığına aday. Malumunuz her ikimiz de, ben Yeşilyurt İlçe Başkanı idim. Oktay Şahin Türkçe Yeşilyurt İlçe yönetim kurulu üyesiydi. Enver beyin organize etmesiyle yönetim kurulundan 6 arkadaş istifa etti ve istifalarını neticesinde de yönetim kurulu düştü. Daha sonra ikimiz hariç olmak üzere aynı şahısları yönetim kurulu üyesi olarak atadılar. Dolayısıyla olay böyle cereyan etti. Şu anda Oktay Şahintürk Yeşilyurt İlçe başkanlığına adaydır.”

AHMET KÜÇÜKŞAHİN İLE ÇALIŞACAĞIZ

Yaşanan tartışmalar gölgesinde adaylığını açıklayan Oktay Şahintürk ise “Yönetim kurulu üyelerimizin bir bölümünün istifası nedeniyle tüzük gereği 23 Ekim günü görevimiz sona erdi. Aralık 2017 günü yapılacak olan CHP Yeşilyurt İlçe kongresinde ilçe başkanı olabilmek için adayım. Hatırlanacağı üzere 7 Haziran seçimlerinde CHP Yeşilyurt yüzde 17,2 oy almıştı. Arkasında yapılan bir Kasım genel seçimlerinde de bu oy oranı yüzde 15,6 ya düşmüştü. İlçe başkanı olduğum takdirde bu oy oranını yüzde 28’lere yüzde 29’lara çıkarmayı hedefliyorum. Bunun için gerekli olan alt yapıyı oluşturdum.

Delegeler tarafından görevlendirildiğim takdirde zaman kaybetmeden çalışmalarına başlayacağım. Ayrıca il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Yeşilyurt eski İlçe Başkanı Sayın Ahmet Küçükşahin ile de birlikte çalıştığımızın bilinmesini istiyorum” dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom