• Yeşilyurt Belediyesi / Haber Detay Üst
Malatya Düzenleme Tarihi : 30 Temmuz 2020 20:23 Haber Girişi : 30 Temmuz 2020 20:27

Malatya’da 886 konut ve 38 dükkan yapılacak

Beydağı kentsel dönüşüm projesinde 3 ve 4. etap 1 bölge 886 konut ve 38 dükkan ihalesi yapılıyor

Beydağı kentsel dönüşüm projesinde 3 ve 4. etap 1 bölge 886 konut ve 38 dükkan ihalesi yapılıyor

Battalgazi Belediyesi / Haber Detay Üst

 

Milletvekili Çalık: 886 konutun ihalesi 6 Ağustos’ta yapılacak

 

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi Beydağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir bölgesinde 886 konutun ihalesinin 6 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı.

 

Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Beydağı ve Yamaç Mahallelerini kapsayan Beydağı Kentsel Dönüşüm projesinde üçüncü ve dördüncü etabın ihalesi yapılıyor.

 

Bölgenin çehresi değişecek 

 

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yaklaşık 220 hektarlık alan üzerine kurulu olan ve 4 etaptan oluşan Beydağı Kentsel Dönüşüm projesiyle bölgenin çehresinin değişeceğini ve daha modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti. Projenin 1. ve 2. etap yapımının tamamlandığını belirten Milletvekili Çalık, bu kapsamda 4 bin 195 adet konut ile birlikte eğitim ve sağlık tesisi, sosyal tesis ve 2 adet caminin bölge halkının hizmetine sunulduğunu hatırlattı. 

 

886 konut ve 38 dükkan yapılacak 

 

Çalık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi( TOKİ) Başkanlığı tarafından projede üçüncü ve dördüncü etap uygulamasına geçildiğini ve bu kapsamda Beydağı Mahallesi'nin bir bölgesinde 886 konut, 38 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işinin 6 Ağustos’ta ihalesinin yapılacağını söyledi. Öznur Çalık, projenin üçüncü ve dördüncü etap uygulamasının hayata geçirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ERKAN erkan 03 Ağustos 2020 17:21

    Gözümüzün içine baka baka o kadar itiraz etmemize rağmen haklarımızı gasp eden milletvekili belediye başkanı kentsel dönüşüm yetkileri her kim varsa burdan suç duyurusunda bulunuyorum yokmu Allah rızası için bir yetkili ne demek evinizin 100 metrekaresini kesiyorum kalanın da benim istediğim gibi alıyorsun demek nedir neden ortada geçen sulama kanalının alt kısmı metrekaresi 2 bin tl de üst kısmı 80 tl neye göre hesap yapılıyor vergisi alınıyor hertürlü işlemi yasal olan bu Beydağı mahallesinin evlerini malını neden gasp ediyorsunuz istemiyorlar hakkımızı yiyorsunuz bir Allah’ın kulu da çıkıp bu yanlışa dur demeyecek mi Allah tan korkunuz yok mu aldığınız maaştan korkunuz yok mu