Sağlık Düzenleme Tarihi : 03 Ocak 2021 13:23 Haber Girişi : 03 Ocak 2021 13:26

Malatya’da Çaresiz Anne Yardım Bekliyor

Malatya’da Çaresiz Anne Yardım Bekliyor

Malatya'da daha önce SMA hastalığı nedeniyle bir çocuğunu kaybeden Yıldız Altuntaş, SMA tip 1 teşhisi konulan 1,5 aylık Eyüp Çınar isimli bebeği için yardım kampanyası başlattı.  

esenlik haber arası

 

  Malatya’da yaşayan Altuntaş ailesinin 1,5 önce dünyaya gelen erkek bebeklerinin yapılan testlerinde SMA tip 1 hastası olduğu belirlendi. Eyüp Çınar Altuntaş isminin verildiği 1,5 aylık SMA hastası bebeğin tedavisinin yurt dışında yapılabildiğini ancak maddi durumlarının buna yetmediğini söyleyen anne Yıldız Altuntaş, bebeğinin yaşaması için gerekli 20 milyon TL gerekli olduğunu söyledi. Daha önce bir çocuklarını bu hastalıktan kaybeden Altuntaş ailesi minik Eyüp'ü de bu hastalığa kurban vermek istemiyor. Bunun için yardım kampanyası başlatan aile gelecek yardımlarını bekliyor. Minik Eyüp'ün annesi Yıldız Altuntaş hastalığın tedavisinin yurt dışında olduğunu ifade ederek, "Eyüp doğduktan hemen sonra yapılan tetkiklerde onun da SMA tip 1 hastası olduğunu öğrendik. Şu an 1,5 aylık burada bir tedavi görüyor. Ama tam iyileşmesi için yurt dışında tedavi olması gerekiyor.  Ne kadar erken yaşta tedavi olursa iyileşme ve yaşama ihtimali o kadar yüksek. Ama tedavi ücreti 20 milyon TL bunu karşılamamız imkansız biz de bu nedenle yardım kampanyası başlattık" ifadelerini kullandı.


  SMA hastalığında en ağır olanın tip 1 olduğunu kaydeden Altuntaş, “Bu hastalığın 3 aşaması var en ağırı Tip 1. bu  hastası tedavi görmezse en fazla 1,5 yaşına kadar yaşayabiliyor” dedi.


  Anne Altuntaş daha önce bir çocuğunu bu hastalıktan kaybettiğini ifade ederek, "Ben bebeğimi bu hastalığa kurban vermek istemiyorum. Allah rızası için bana yardım etsinler. Şu an tek umudumuz gelecek olan yardımlar" diye konuştu.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Nejla 04 Ocak 2021 01:49

  Böyle bir bebeğin varlığından insanları haberdar ettiğiniz için Allah razı olsun sizden. Ama keşke bir afiş olsa bebeğin rahatsızlığını toplanması gereken miktarı ve hesap numarasının olduğu. Böylece insanlara duyurma şansımız yüksek olur. Bazı insanlar iletişim numarasını aramayabilir ama bir İban olsa imkanı kadar yardım edebilir.

 • EDİTÖR NOTU 03 Ocak 2021 23:10

  İletişim için Erdal Akboğa 05335701427

 • Abuzer Karagöz 03 Ocak 2021 23:05

  Rabbim şifa versin insallah İletişim

 • Ramazan coşkun 03 Ocak 2021 22:21

  Rabbim şifa versin , nasıl ulaşacağız bizimde bir katkımız olsun

 • Ergün ŞAHiN 03 Ocak 2021 21:41

  Hesap numarası ogrenebilirmiyim

 • Gizli kalsın 03 Ocak 2021 21:30

  Nasıl yardım edecek az çok demeden yardım edelim bu herkezin basında olabilir

 • Mhttnlbyrk 03 Ocak 2021 17:12

  Allah acil şifalar versin. Yardım için hesap numarası varmı. Nasıl ulaşılır. Bu iş gönül işi. Damlaya damlaya göl olur.