Asayiş Haber Girişi : 14 Eylül 2020 01:09

Malatya’da Düğünde çekilen halay düğün sahibine pahalıya patladı

Malatya´nın Yeşilyurt ilçesi´nde bir düğünde halay çeken damat ve beraberindeki 6 kişiye sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası uygulandı.
Edinilen bilgiye göre, Yeşilyurt ilçesi Özal Mahallesi´nde yasak olmasına rağmen sokak düğünü yapıldı. Yapılan düğünde sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle halay çeken damat ve beraberindeki 6 kişiye jandarma ekipleri tarafından 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanırken, düğüne ise son verildi.
Öte yandan son dönemde Covid-19 vakalarının arttığı Malatya´da jandarma ekipleri halkı hem bilinçlendirme hem de kurallara uyması noktasında yoğun mesai harcıyor. Jandarma sorumluluk sahasında yer alan düğünler başta olmak üzere mesire alanları ile umuma açık yerlerde gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlara covid -19 tedbirleri hatırlatılıyor. Maske ve sosyal mesafe kurallarına kurallarına uyulup uyulmadığını da denetleyen ekipler, maske de dağıtıyor.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • erhan er 15 Eylül 2020 00:08

    ortalıkta salgın halen halay çekiyorlar ne akılsız insanlar var yoğun bakıma düştüğünüzde dehalay çekersiniz vurdum duymaz olmaya devam edin

  • Kovisave 14 Eylül 2020 22:27

    Böyle duyarsızlar yüzünden birsürü insan ölüyor, işsiz kalıyor ve çocuklar okula gidemiyor, bizler korkudan ve bulaş sayısı artmasın diye evimizden çıkmıyor kimseyle görüşemiyoruz, bu kadar bencil olmayın lütfen. Yeter yorulduk, bir rahat durun.