Ekonomi Haber Girişi : 21 Mayıs 2022 14:42

Malatya'da duyan koştu almaya

Malatya'da duyan koştu almaya

Malatya´da bir halı firmasının, depolarının su basması nedeniyle ürünlerini maliyetine satacağını açıklamasıyla vatandaşlar satış yapılan mağazaya akın etti. İçeri girip halı alabilmek için birbirleri ile yarışan vatandaşlar izdihama neden oldu.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON


Gaziantep´te bir firmanın halı deposunu su basmasıyla sudan zarar gören halılarını maliyet fiyatına satışa sundu. Firma 5 tır zarar gören halıların 2 tırını İzmir´de satışa sunduktan sonra geri kalan 3 tırını ise Malatya´da satışa sundu. Malatya´da ise maliyetine satış yapılan halılar satışa sunulduğu andan itibaren izdihama sebep oldu. Ucuz halı almak isteyen vatandaşlar ise ezilme tehlikesi geçirdi.

Dutpınar haber arası


Mağaza yetkilisi Ramazan Akbıyık, zarar gören halıları maliyetine sattıkların ve ürünlerin hızlı bir şekilde tükendiğini belirterek, "Biz Gaziantep´ten geldik. Gaziantep´teki depomuzu su bastı. 5 tır halının 2 tırını İzmir´de sattık. 3 tırını da Malatya´ya getirdik. Sabah 9´dan beri satışa sunduk. Ancak izdiham var şuan. Bir ay buradayız. Fiyatlar çok uygun zararına gidiyor ürünler. Sudan zarar gören ürünleri kapının önünde koymuştuk. Bir kamyon mal yarım saatte tükendi. İçerdeki halılar ise maliyet fiyatına satıyoruz. Bir ay buradayız ama bir haftada biter ürünler. Kapıda kabalık bekliyoruz. Sırayla gelenleri alıyoruz. Sosyal mesafeyi korumaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Halı almak isteyen müşteriler ise maliyetine satışı sosyal medyada gördüklerini, halı almak için geldiklerinde uzun kuyruklarda beklediklerini ifade ederek, izdihama rağmen halı aldıklarını ve memnun kaldıklarını söyledi.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Erol Aydın 22 Mayıs 2022 23:57

  Biz de sandık sinav var. Kalabalık çoktu.

 • Hatice GÖRGÜN 22 Mayıs 2022 15:35

  Nerde ilçesi

 • Onur. Matur 22 Mayıs 2022 12:38

  Yalan sölemekte başka hiçbi işiniz yok bugun gittin pahalı ve kuyruk yok alanda yok boşa milleti oraya yormayın

 • Berk Türkoğlu 22 Mayıs 2022 10:31

  Sakın inanmayın gittik ve gördük insanları böyle kampanyayla kandırıyorlar.