Asayiş Haber Girişi : 10 Eylül 2020 18:23

Malatya’da Kurtlar saldırdı 16 hayvan telef oldu

Malatya´nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova Mahallesinde kurtlar hayvanlara saldırarak 16 küçükbaş hayvan telef oldu

Malatya´nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova Mahallesinde kurtlar hayvanlara saldırarak 16 küçükbaş hayvan telef oldu.

e türel haber içi


Kalecik Mezrasında hayvancılık yapan Bekir Ağçoban yaptığı açıklamada, "Koyun ve keçilerimize kurtlar saldırdı. Akşam hayvanları otlaktan eve getirirken, sayıları tahmini 4 ila 5 civarı kurt sürüsü koyun ve keçilere saldırdı. Saldırıda ürken koyunlar bölünüp kaçarak kayboldu. Gece boyu aramalar sonuç vermedi. Sabah gün ağarmasıyla birlikte bir kısmı bulunsa da,16 koyun ve keçinin kurtlar tarafından parçalanan ölülerine rastlandı. 6 tane kayba ulaşılamadık. Kayıpların ise tamamen kurtlar tarafından yendiği tahmin ediliyor" şeklinde konuştu.


Ağçoban, "Bölgede bu yıl kurtların çok olduğu görülüyor. Çobanların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Güzel Köyde 4 koyun yedikleri, Kalecik te ise Mustafa Karakaş´ın koyunlarına saldırdıkları Karakaş`ın dikkati sayesinde erken fark edilerek, kurtların uzaklaştıklarını öğrendik. Kurtlara bölgemizde bir çare bulunmalıdır" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mustafa çakmak 11 Eylül 2020 12:54

    4 koyunun kıymetli 4 tanede Kangal al arpa unu ile besle bakalım

  • Malatyalı 11 Eylül 2020 08:33

    Güzel memleketim