Gündem Haber Girişi : 28 Şubat 2022 22:50

Malatya'da o ilçe de Doğalgaza kavuşuyor

Malatya'da o ilçe de Doğalgaza kavuşuyor


Hekimhan Doğalgaza kavuşuyor! 
Hekimha'nın en büyük problemi olan Doğalgaz için büyük bir adım atıldı. İlçe merkezinde çalışanların günübirlik gidip geldiği ve doğalgaz sorununun çözülmesi halinde yaklaşık 500 hanenin ilçe merkezine yerleşeceği tahmin ediliyor. 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON


Hekimhan’ın 13 kilometre yakınından geçen doğalgaz hattından ilçeye aktarılacak doğalgaz için ilk eteapta 2 tır çelik boru getirildi. Burda konuşan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Ben ve başkan yardımcım covid hastalığını geçirdik geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederiz. Hekimhana söz verdiğimiz 34 projenin 30 tanesini 2 sene içinde hayata geçirdik.


 Hekimhanın olmazsa olmazı ve burdaki göçü önleyecek doğalgazdı, bizde malatya, ankara demeden her yerle temas halinde doğalgazı getirmek için çabaladık. 2 yıl önce 2022 kasım ayında doğalgaz hekimhan'da kullanılcak demiştik ve söz verdiğimiz gibi doğalgaz boruları tırlarla ilçemize geldi. Depolarımıza boşaltıp en kısa zamanda'da çalışmalara başlanacaktır. Bizim işimiz hizmettir, Hekimhan bize inansın belediyemiz tıkır tıkır çalışmaya devam edecektir. Doğalgaz hekimhanımıza hayırlı uğurlu olsun. 

 

Dutpınar haber arası

Bu arada Yeni yapılacak kültür merkezimizin'de temeli atıldı.4 ay sonra oda bitmiş olacaktır. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.