Malatya Kayısı Festivali için şok iddia!

Malatya Büyükşehir Belediyesi hakkında şok bir iddia gündeme bomba gibi düştü.

Malatya Kayısı Festivali için şok iddia! Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi hakkında şok bir iddia gündeme bomba gibi düştü. 

 

Konu 27 yıllık mazisi olan ve belediyenin en çok eleştirildiği konu olan " Malatya Kayısı Festivali " bakalım bu iddiaları yanıtlayacak bir muatab çıkacak mı? 

Malatya Kayısı Festivali için bugün akıllara durgunluk veren bir gelişme daha yaşandı. İstanbul'da bazı İş Adamları Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 1992'den beri marka haline gelen ve 27 yıllık mazisi olan etkinlik olan " Malatya Kayısı Festivali "organizasyonunun isim ve işletmesini 2 Milyon TL'ye el altından satılığa çıkardıklarını ve bu konuda teklif aldıklarını iddia ettiler.

Malatya'ya mal olmuş marka değeri olan festivali koskoca Malatya şehri yapamayacak ve satılığa çıkarak hale gelmişse ölmüşüz ağlayanımız yok. Şayet resmi yollarla böyle bir teklif yapılacaksa zaten bunun ihale üzeri olması gerekmektedir. Ama başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri böyle bir organizasyonu yapamayacaklarsa söylenecek bir söz bulamıyoruz.  

Bu yıl 23’ncüsü düzenlenecek olan Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür

Sanat ve Kayısı Festivali nedeniyle, Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından

ortak basın toplantısı düzenlenecek ve bu iddialar hakkında bir açıklama yapılacak mı Merak konusu oldu

 

Kaynak: Malatya’dan.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

kayısı @kayısı festivali

25 Haziran 2019 11:16

bunun film festivali gibi bir organizasyon ve sponsorlar ile yapılması isteniyor. belediye maaşları zar zor öderken saçıp savuracak parası yokken tek başına yapmak istemiyor. istanbuldaki iş adamları dediğiniz Rönesans inşaat vs. den sponsor olun talebi vardır. vallik ticaret odası artık neresi varsa. her byle büyük organizasyon sponsorsuz olmaz. bunu büyük bir olay gibi yazmanız da etik değil,

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom