Malatya Niyazi Mısrı Kız Kur'an Kursunda Kur'an Öğrenmek Çok Eğlenceli

Malatya Niyazi Mısrı Kız Kur'an Kursunda Kur'an Öğrenmek Çok Eğlenceli

Malatya Niyazi Mısrı Kız Kur'an Kursunda Kur'an Öğrenmek Çok Eğlenceli Özel Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 yılı için camilerde başlattığı yaz Kur’an kursları  Niyazi Mısrı Kız Kur'an Kursunda da yoğun bir ilgi görmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kur’an kursu müdüresi Aslı Altuntaş ve Öğreticisi Şeyma Tamer; 2018 yılı yaz Kur’an kurslarında Kur’an-ı Kerim ile dini bilgilerin öğretilmesinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerin de yer aldığı bu kurslardan her yaştan insanın faydalanması gerektiğini ve bunun oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Altuntaş; çocuklar sıkılmadan eğlenceli bir şekilde çeşitli etkinlikler yaptırarak onlara Kur’an öğretmek bununla birlikte  bayrak, vatan ve millet sevgisi de aşılamayı hedeflediklerini söyledi.

Tamer ise ;Çocuklarımız yoğun bir özgün eğitimden sonra yaz Kur’an Kurslarımızla camilerimizle buluşuyor.Dolayısıyla biz yaz Kur’an Kurslarımızı çok sıkı formatta değilde , biraz daha işi güzel hale getirerek, eğlenceli hale getirerek çocuklarımızın din eğitimini , Kur’an eğitimini Resullah’ın hadislerini , Resullah’ın hayatını onlara biraz daha esneklik içerisinde anlatmaya çalışıyoruz “ diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ŞEVVAL KEKLİK @Aha ben

03 Ekim 2018 21:17

Aaaaaaaaaaa orda bende varım

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom