Malatya Tecde Mahallesi Lağım Soluyor

Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesi'nde uzun süredir kanalizasyon sorununu çözemeyen MASKİ yüzünden mahalle kokudan geçilmiyor.

Malatya Tecde Mahallesi Lağım Soluyor Malatya

Yeşilyurt İlçesi Tecde Mahallesi'nde uzun süredir kanalizasyon sorununu çözemeyen MASKİ yüzünden mahalle kokudan geçilmiyor.


 Tecde Mahallesi'ndeki ağır kanalizasyon kokusu hem mahalle sakinlerini, hem de bölge esnafını isyan ettiriyor. Hem gece, hem de gündüz duyulan koku özellikle akşam saatlerinde artıyor. Pis koku, mahalle esnafını rahatsız ettiği gibi oradan geçenleri de etkiliyor. Birçok vatandaşın kokudan dolayı dışarı çıkmak istemediği öğrenilirken, bazılarının ise sürekli başka mahalledeki akrabalarına gitmek zorunda kaldıklarını kaydettiler. Mahalleli, gün boyunca kötü kokudan kurtulmak için defalarca Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ve MASKİ’ye başvurduğunu ifade ederek, olaya seyirci kaldıklarını iddia ettiler. Vatandaşlar, "Belediyemizin biran önce buraya el atması gerek. Çünkü bu koku metrelerce öteden duyuluyor ve hiç kimse mahallemize girmek bile istemiyor. Lağım suları şuan yüzeye çıkmış durumda ve biz ne yapacağımızı bilemiyoruz. Belediyemizden bu konuda çalışma yürütmesini bekliyoruz. Aksi halde daha kapsamlı bir şekilde tepkimizi dile getireceğiz.  Tüm lağım suları yüzeye çıkmış, yeter artık bu konuda gereken ne ise o yapılsın" dediler. 


Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ise,”MASKİ Malatya 5 gol yemiş gibi darmadağın olmuş.Tecde’mizde 500 dairenin bulunduğu Hayrat Sokak’ta 8 saattir kanalizasyon yola akıyor.Kokudan vatandaş kapısını açamıyor” diyerek tepkisini sosyal medyada dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Serdar @Çapsızlığın Sonucu

10 Haziran 2019 18:39

Gayet normal emekli amcaları dayıları iş Bilmez akletmeyen sorgulamayan emredersinizci çapsızları getirirseniz olacağı bu.

Selahattin başkanı destekçileriyiz @Helal sana Selahattin başkan

09 Haziran 2019 22:14

Başkanım bu personel hepsi senin kaybetmeni istiyor maski personeli bilerek çalışmıyor

MALATYALI @Olacağı buydu

09 Haziran 2019 21:45

Selahattin başkan göreve gelir gelmez neyin ne olduğunu bilmeden bütün iş araçlarını bağlatırsa hiç bir görevli gelemez, şükredin yolun ortasında birde su borusu patlamasın, iş araçları olmazsa nasıl çözülecek.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom