Malatya’da öğretmen sayısı yeterli

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ülke genelinde olduğu gibi kentte de 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018 2019 Eğitim Öğretim dönemine hazır olduklarına söyledi.

Malatya’da  öğretmen  sayısı  yeterli Eğitim

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, ülke genelinde olduğu gibi kentte de 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018 2019 Eğitim Öğretim dönemine hazır olduklarına söyledi.

İl Milli Eğitim müdürü Ali Tatlı, Malatya’daki tüm okulların eğitim öğretime hazır olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimiz açısından zaten 3 Eylül’den itibaren eğitim-öğretim süreci başladı. Öğretmenlerimiz şu anda 15 ve 9. Sınıflarda öğretmen arkadaşlarımız hem uyum programına katılıyorlar hem de sene başı seminer ve hazırlık çalışmaları yapıyorlar. 2018-2019 eğitim öğretim yılında İnşallah 17 Eylül Pazartesi günü ilköğretim haftasının açılış programı ile birlikte başlayacak elimizde fiziki mekan açısından sorun diyebileceğimiz herhangi bir alan yok. İlimizde ortaöğretim kurumlarımızda ikili eğitim yapan okulumuz yok. Temel eğitimde ikili eğitim yapan okullarımız var. Battalgazi bölgesinde özellikle eski yerleşim alanlarında imara tamamlanmış olan bölgelerde kısmen ikili öğretim okullarımız var. Onun dışında okullarımızın yüzde 90 yakını tam gün eğitim yapıyor. Devam eden yatırımlarımız var, planlanan yatırımlarımız var. Malatya tam gün eğitim hedefi ile alakalı sorun yaşayacak bir il değil" dedi.

Malatya’da öğretmen sayısının yeterli olduğunu da belirten Tatlı, “Öğretmenlerimiz yeterli tabii kısmi alanlarda ihtiyacımız olan alanlarda var ama genel anlamda baktığımızda öğretmen fazlamız var. Malatya öğretmen sıkıntısı yaşadığımız bir il değil. Malatya’mızda İngilizce okul öncesi eğitim din kültürü ve ahlak bilgisi gibi belli alanlarda kısmen ihtiyacımız var ama mevcut öğretmen durumumuz içinde tolere edilebilecek orandadır. İhtiyacımız fazlası olan alanlarımız da var. Örneğin sınıf öğretmenliğinde 221 norm fazlası öğretmenimiz var. Eğitim öğretime başlarken de öğretmenlerimiz sınıfların başında olacaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Mağdur veli @Sadece hikaye

15 Eylül 2018 21:21

Malatya milli eğitim müdürlüğü ve Battalgazi ilçe millî eğitim müdürlüğü sadece sırça köşklerinde oturup kahvelerini yudumlamakla meşguller Sayın müdürüm Cimere aracılığıyla sormuş olduğum sorulara cevap verme zahmetinde bile bulunmayarak süslü ve kendinizin dahi inanmadığı cümleleri çok rahat sarf ediyorsunuz... Battalgazi Muhammed ikbal imam hatip lisesi inşaatı bütün süre uzatılmalarina rağmen eğitime baslayamayip spor lisesinin bir katında iki yüzü aşkın öğrenciyi norm fazlası öğretmenler ile bir lise hayatına başlatıyor olmanın haklı gururunu yaşayın diyorum... Öğrencilerin kendi okullarında değilde milli eğitim müdürlüğünde kimin veya kimlerin tarafından kollanıldigi bilinmeyen firma yetkilileri ile ağız birliği yaparak ikiyüzu aşkın öğrenciyi servislere yani Devlet başkanımızın n emrine karşı kendi buyruklarıni ortaya koymaktan geri durmayan çok sayın sorumlular varsa vicdaniniz rahat

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom