Malatya'da 08.08.18 Yoğunluğu

Bir ömür boyu sürecek birlikteliğe 08.08.2018'de 'evet' demek isteyen 69 çift Nikah Sarayının yolunu tuttu.

Malatya'da 08.08.18 Yoğunluğu Malatya

Bir ömür boyu sürecek birlikteliğe 08.08.2018’de ‘evet’ demek isteyen 69 çift Nikah Sarayının yolunu tuttu.

Malatya’da 08.08.2018 tarihini unutulmaz kılmak isteyen 69 çift Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Evlendirme Memurluğu’na müracaat etti.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından normal günde ortalama 20 ile 25 nikah kıyılırken, bugün 69 nikahın kıyılacağı belirtildi.

Özellikle evlilik yıldönümlerinde bu tarihin çiftler arasında daha hatırlanır olması nedeniyle yoğunluğun arttığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Nikah çiftlerin hayatlarındaki en mutlu anlarındandır. Bu özel günde 69 çiftimizin nikâh akitlerini gerçekleştiriyoruz. 08.08.2018 tarihi itibariyle yaşamış olduğumuz yoğunluktan dolayı Nikah Sarayımızda bunan 4 salonumuzda 3 nikah memuru ile çiftlerimize hizmet verilmektedir. Normal günlerde 20-25 nikâh akdi gerçekleştirirken bu özel günde 69 çiftimizin nikâh akitlerini gerçekleştirmiş olacağız. Bu özel günde hayatlarının birleştiren bütün çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi Evlendirme Dairesi, hayatlarının en anlamlı ‘evet’i için 08.08.2018 tarihini seçen 22 çiftin nikahını kıydı. 
Yeşilyurt İlçesinde evlilik hazırlığı yapan çiftler, evlenmek için ay, gün ve yılı 8 rakamından oluşan 08.08.2018 tarihini tercih etti. 
Bir ömür boyu aynı yastığa baş koymaya hazırlanan çiftler, hayatlarını 08.08.2018 tarihinde birleştirmek için Yeşilyurt Belediyesi Evlendirme Dairesinde aylar öncesinde sıra aldılar. 
Nikah tarihlerini özel günlerde kıydırarak ayrı bir anlam katmak isteyen 22 çift, 08.08.2018 tarihinde nikâh masasına oturup mutluluğa ilk adımı attılar. Nikah masasına oturan çiftler unutulmayacak bugünde mutluluğa ‘evet’ dedi. 
Kimi çiftler özel günlerde evlenmenin şans getireceğine inanırken, kimisi de 08.08.2018 tarihinin unutulmayacak olmasından dolayı nikâhlarını bu özel günde kıydırmak istediklerini dile getirdi. 
Özel bir günde nikahlarını kıymanın sevincini yaşadıklarını belirten çiftler, kendilerine bu imkanı sağladığı için Yeşilyurt Belediyesine teşekkür etti. 
Takvimlerin 08.08.2018’i göstermesi nedeniyle evlilik tarihini unutulmaz kılmak isteyen genç çiftlerden bazılarının nikâhlarını kıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “08-08-2018 tarihi olması nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi Evlendirme Dairesine yoğun bir gün yaşıyoruz. Nikâh memurlarımız ardı ardına nikâh işlemlerini yapıyorlar. Genç çiftlerimiz bu özel tarihte dünya evine girmek için aylar öncesinden sıra aldılar. Normal bir günde üç ile dört arası nikâh kıyılırken bugün 22 çiftimizin mutluluğuna şahitlik ettik. Bizlerde dünya evine giren çiftlerimizin mutluluklarına ortak olmak adına evlendirme dairemizi ziyaret ederek bazı çiftlerimizin nikahlarını kıydık. Bütün genç çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Çiftlerimizin aynı yastığa baş koyup aynı rüyayı görmelerini diliyorum. Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi olan ‘ Bir yastıkta’ projesi kapsamında Kuran-ı Kerim, Aile İlmihali, kahve ve kahve takımı ile kayısı hediye ettik” dedi. 
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bu yılın ilk sekiz ayında 375 olmak üzere dört yıl içerisinde toplam iki bin 800’e yakın çiftin nikah işlemlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Battalgazi ilçesinde dünya evine özel bir tarihte girmek isteyen çiftler, 08.08.2018 tarihinde nikah masasına oturdu. Nikâh masasına oturan 17 çift, kıyılan nikah sonrası mutluluğa ilk adımlarını atarken, bazı çiftlerin nikahını ise Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kıydı. 
Battalgazi Belediyesi’ne müracaat eden 17 çift, özel tarih olan 08.08.2018’de nikah masasına oturarak, şahitler huzurunda attıkları imza ile hayatlarını birleştirdiler. Evlenmek için aylardır bugünü bekleyen çiftler, düzenlenen tören sonrası evlilik tarihine 08.08.2018 yazdırdı. Kimi çiftler özel günlerde evlenmenin şans getireceğine inanırken, kimisi de 08.08.2018 tarihinin unutulmayacak olmasından dolayı nikahlarını bu özel günde kıydırmak istediklerini dile getirdiler. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu özel günde nikâh kıymak için Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evlendirme Birimi’ne müracaat eden bir çiftin nikahını kıydı. Çiftlere evlilik cüzdanını veren Başkan Gürkan, ömür boyu mutluluk temennisinde bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom