Malatya'da Bir Saklı Cennet

Malatya Girmana Kanyonu doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran Malatya'nın Hekimhan ilçesi, sonbaharda rengârenk görüntüsüyle tabloları aratmayan manzaralar oluşturuyor.

Malatya'da Bir Saklı Cennet Malatya

Malatya'ya 70 kilometre uzaklıktaki Hekimhan ilçesi, bünyesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriylesonbahar mevsiminde ziyaretçilerine tabloları aratmayan bir manzara yaşatıyor.

 

Engebeli ve dağlık bir bölgeye sahip olan 1050 rakımlı ilçe tarihi Taşhan, kanyonları, dipsiz gölü, yama dağı gibi sonbaharda da ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu özellikleriyle dikkati çeken ilçe, kış mevsimi öncesi misafirlerin uğrak yerleri arasında bulunuyor.

 

Mesire alanları, yürüyüş yolları, doğa tutkunlarının yanı sıra fotoğraf meraklılarını da cezbeden ilçe, sonbaharın bütün renklerini barındıran manzarasıyla adeta doğal stüdyo imkânı sağlıyor. Serin, temiz havası ve eşsiz doğa manzarasıyla yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan Girmana Kanyonunun doğal güzellikleri bir arada. Kanyon, yılın bu zamanında renk cümbüşüne dönen tabiatıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir sonbahar manzarası sunuyor.

 

Büyükşehir yasası ile kapanan Girmana Beldesinin son başkanı Kaya Akgül ile Kanyonda incelemelerde bulunan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, ilçenin terk edilen değil tercih edilen ve özlenilen bir yer olduğunu belirterek, ilçedeki tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtılması için yoğun çaba sarf edeceklerini kaydetti.

 

Hekimhan, doğanın tüm renklerini bünyesinde barındırıyor.7 rengin ana kuşak olarak bilindiği renklerden fazlasını doğal olarak koruyor. İlçemizde ilkbahar ve sonbahar aylarında ortaya çıkan görüntüler görülmeye değer. Malatya’ya 55 km. Hekimhan’a 20 km olan Girmana Kanyonu’na tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Taha yasin önal @Mevsime dikkat

29 Nisan 2019 08:11

Mevsime dikkat edin. Haberinizde sonbahar yazıyorsunuz ama haberi ilk baharda yapıyorsunuz. Geçen sene de böyle bir haber yüzünden yaz aylarında buraya gittik. Kuru ıssız bir yer ile karşılaşmış olduk. Eğer burası sonbahar da güzel ise haberi sonbahar da yapın. Benim geçen sene yaşadıklarımı başkaları da yaşamamış olsun.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom