Malatya'da Bu Soyguna Artık Biri Dur Desin

MALATYA HABER - MALATYA'NIN EN GÜNCEL HABER SİTESİ

Malatya'da Bu Soyguna Artık Biri Dur Desin Özel Haber

Turgut Özal Araştırma Hastanesinde otopark için vatandaşlardan ücret alınması vicdanları sızlatıyor.

Hastalardan ve hasta yakınlarından para kazanma olarak değerlendirilen otopark ücretleri kamuoyu arasında tepkilere neden olmaktadır. Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden vatandaşlar, hastaneye gezmek ve vakit geçirmek için gitmediklerini belirterek bu uygulamanın bir an önce son bulmasını istemektedir. Hastanelerin ticari amaç için kullanılmasını kabul etmeyen vatandaşlar avm’de dahi otoparklar ücretsizken hastanelerde ücretli olması bizleri düşündürtüyor yorumlarında bulunuyor.

“Hiç kimse hastaneye eğlenmek, vakit geçirmek için gitmiyor. Daha hastane girişinde vatandaşlardan para alınması insan sağlığı üzerinde haksız kazanç sağlanıyor” yorumunda da bulunan kamuoyu söz konusu insanlık ayıbı bu uygulamanın bir an önce kaldırılmasını beklemektedir.

Sağlık Bakanlığının genelgesine göre hastane otoparklarında ücret alınmaması gerekirken, yıllardır haksız bir şekilde bu uygulama devam ediyor. Oysa Sağlık Bakanlığı 25.03.2013 tarihinde yayınladığı genelgede tüm hastanelerde ücretsiz otopark hizmeti verilmesi gerektiği belirtilmişti. Fakat ne yazık ki hiçbir yetkili bu konuda vatandaşları rahatsız eden ve vicdanları huzursuz eden bu uygulamanın kaldırılması için hiçbir girişimde bulunmuyor.

Malatya’da özellikle göreve yeni başlayan İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’a çağrıda bulunan Malatyalılar, Rektörün ilk çalışması bu olsun vatandaşların kalbinde yer edinsin istiyor. Konu ile ilgili başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ ve Malatya milletvekillerine  çağrıda bulunan Malatyalılar, şehrimizin bu ayıptan bir an önce kurtulmasını istiyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom