Malatya'da Çiftçiler karayolunu kapattı

Malatya’da tarım arazilerini sulayamadıklarını iddia eden çiftçiler traktörlerle yol kapatarak eylem yaptı.

Malatya'da Çiftçiler karayolunu kapattı Malatya

Malatya’nın Yazıhan ilçesinde çiftçiler, Recai Kutan Barajından gelen sulama suyunu taşıyan borunun patladığını ancak yetkililerin boruyu tamir etmediğini ifade ederek 2 yıldır sulama yapamadıklarını söyledi.
  Traktörlerle Malatya-Sivas Karayolunu trafiğe kaptan çiftçiler eylem yaparak sorunun  çözülmesini istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri çiftçilerden eylemi sonlandırmasını ve yolun trafiğe yeniden açılmasını istedi. Sorun çözülene kadar eylemlerine deva  edeceklerini ifade eden çiftçiler ve polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.
  Çiftçiler adına konuşan Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç, geçen yıl da aynı sorunun yaşandığını ifade ederek çiftçilerin çok mağdur olduğunu söyledi.
  Sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydeden Kılıç, ilçede toplam 120 bin dönümlük arazinin kuruyla karşı karşıya olduğunu söyledi.
  Kılıç’ın konuşmasının ardından eylem alanına Yazıhan ilçe Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı geldi. Çiftçilerle konuşan Kaymakam Büyüknalçacı  çiftçilerden eylemi sonlandırmalarını isteyerek sorunun çözülmesi için gereken adımları atacaklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Bayram karadoğan @Vatandaş

27 Mayıs 2019 08:27

DSİ başkanı ne boka yarıyor Bi işi çözemiyorsa o koltukta ne işi var millette sulama suyu paralarını alıyorlar icraya vermeyide biliyorlar ama çözüm yok istifa bize çalışan insanlar lazım koltuk sevdalısı değil paraları yemeyide biliyorlar ellerinde gelseler çiftçinin kanını içecekler yazıklar olsun size be

Öz yazıhan @Yol kesenler gerçek yazıhanlılar değil

24 Mayıs 2019 20:15

Bunlar yazıhanlı değiller yol kapatmak ta ne oluyor

Basri ak @Yazihan

24 Mayıs 2019 19:51

Bi kac capulcu orda yunus baskani susturmaya çalışıyor arkadasim sen ve senin gibiler yunus baskani ne sustura bilir nede bi adım geri götürebilir sen ancak insanlarin hesabini tut duvar dibinde insanlarin hesabini yap bu yüzden 5 krs etmezsin zaten zawalli

Ahmet öz @Yazihanlilar

24 Mayıs 2019 19:48

Yazihanlilar yunus baskan oldugu sürece sırtınız yeter gelmez allahin izniyle yapamacagi iş yok allahina kurban yunus baskan..

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom