Malatya’da çok sıkı bir şekilde anket yapılıyor

AK Parti'den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar.

Malatya’da çok sıkı  bir şekilde anket yapılıyor Siyaset

AK Parti'den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar. Aday adaylarından aranan kriterler ise, “Seçimi yüksek oyla kazanacak aday olacak. Bununla birlikte şehri yönetebilecek, ehliyet ve liyakat sahibi, şehrin istediği, halkla gönül köprüsü kurabilen, tevazu sahibi olması isteniliyor.”

YERELDE ADAY PROFİLİ ÇOK ÖNEMLİ

AK Parti Malatya’da Kasım ayında büyükşehir belediye başkan adayını belirleyip seçim çalışmalarına başlayacak. Bu kapsamda AK Parti’nin ilk seçim kriteri de belli oldu. Aday gösterilecek kişilerin “sahada karşılığı olması ve işini iyi yapması” önemli bir kıstas olarak ön plana çıktı. AK Parti kurmayları, “Seçimlere milletin oyuyla gidilecek. Sonuçta milletten oy alınacak. Oy alamayacak biriyle gidemezsiniz. Malatya’da çok sıkı bir şekilde anket yapılıyor. Çıkan sonuçlarda aday gösterilecek isimler konusunda ciddi fikir veriyor” yorumunda bulundular.

SİYASET DIŞI İSİMLER OLABİLİR

AK Parti’den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar. Aday adaylığı için yapılacak başvuralar sonrası temayül yoklamaları yapılacak. Fakat AK Parti Genel Merkezi, halkın çok sevdiği, milletin güvenini kazanan, marka değeri yüksek, vatandaşın gönlüne giren ancak herhangi bir siyasi yapıyla yada partiyle işi olmayan isimlerle ilgili de kentte gizli bir çalışma yapıyor. Bu çalışma sonrasında özellikle belediye hizmetlerinden memnuniyeti düşük, halkta karşılığı olmayan mevcutların yerlerine bu isimlerin getirilmesi planlanıyor.

MALATYA NET HABER GAZETESİ

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Mehmet mete @AV ALİ BAKAN

05 Ekim 2018 21:39

Avukat ALİ BAKAN on numara adam

Murat kurhan @MEHMET YASAR ÇERÇİ

05 Ekim 2018 20:03

Mehmet yasar cerciden baskasi yalan

Vatandaş @Adayım

04 Ekim 2018 23:05

Bu işi Selahattin GÜRKAN yoluna koyar. Battalgazi borçsuz belediye. Yaptıkları ortada. Anlatmaya gerek yok , her şey ortada.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom