Malatya'da hepsi istifa etti

Malatya'da Teşkilatı'nın yönetim kurulu ve üyeleri aldıkları kararla partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Malatya'da hepsi istifa etti Malatya

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı'nın yönetim kurulu ve üyeleri, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı binasında yönetimi ile birlikte basın açıklaması yapan Yeşilyurt İlçe Başkanı Ekrem Şenol, bir basın açıklaması yaparak, ilçe yönetimi olarak neden istifa kararı aldıklarını açıkladı.

“ENTRİKALAR İLE BİR YERLERE VARILAMAZ”

İYİ Parti Malatya il yönetimi ile ters düştüklerini dile getiren Şenol; “İYİ Parti Genel Başkanlığı tarafından yeni atanan Malatya İl Başkanı ve İl Yönetim Kurunun ekibini rahat oluşturulması maksadıyla biz; İYİ Parti Yeşilyurt yönetimi olarak istifamızı sunmuş bulunmaktayız. Atanan İl başkanı ile çalışamayacağımızı ve entrikalar ile bir yerlere varılamayacağını bildiğimizden dolayı bu şekilde istifamızı vermeyi uygun bulduk. Bundan sonra İYİ Partinin birer neferi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 “YOKLAMADAKİ İLK ADAYIMIZ SONA KONULDU”

Problemlerin 24 Haziran seçimi öncesi yapılan temayül yoklamasından sonra kaynaklandığının altını çizen Şenol, “Seçim sürecinde Milletvekili adayları belli olduktan sonra Temayül yoklamasının ardından Ali Bilici, birinci sıraya geldi. İlde de bir temayül yoklaması yapıldı. Bunun ardından birinci sırada Muhammed Afşin Arıkan, ikinci sırada Mehmet Turfanda koyuldu. İl Başkanı Sezai Altaş Bey’in bize söylediği şey şuydu; ‘Biz Koray Aydın ve diğer yönetim kurulundaki sekreterlerde okey aldık, bizi dediler ki Malatya’yı tanzim edin gelin şeklinde konuşturlar. Bizde teamül yoklaması alacağız’ dediler. Bizim tüzüğümüzde de Temayül yoklaması var. Ancak baskın bir seçim olduğu için temayül yoklamasından vazgeçildi ve 3 ilde yapıldı. Bu şekilde yapılan temayül yoklamasından sonra Ankara’da Ali Bilici bey başta olmak üzere sıralamayla geldiler. Bizim Teamül yoklamasında birinci çıkan Milletvekili aday adayımız, beşinci sıraya konuldu. Bunun üzerinde Ali Bey Malatya’ya geleceği haberini verince İl Başkanı ilçe yönetim kurullarını topladı ve bizlerin görüşlerini almadan İl Başkanı şu ifadeleri kullandı; ‘ben milletvekilliğine çalışmayacağım, Meral Akşener hanım efendiye oy vereceğim’ dedi. Ben de dedim ki, Başkanım madem bu kararı aldınız, bana bir A/4 kağıdı verin imzamı atayım, sizde üstüne ne yazarsanız yazın. Yeşilyurt ilçe yönetimi toplantı halindeydi. Arkadaşlara fikirlerimi söyledim. Arkadaşlar ise Genel Başkanın gönderdiği il başkanını karşılayacağız ve hizmetkâr gibi çalışacağız ve biz bunu yaptık. Bunu yapınca da İl Yönetimi ile ters düştük” Dedi.

“İL BAŞKANLIĞINA BEN ADAY OLACAKTIM”

İl Başkanlığı adaylığı için kendisinden para istendiğini iddia eden Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, Ankara’ya gittik. İl Başkanlığı için Ankara’da bizden isim istediler. Biz de dedik ki, Mehmet Turfanda bu işi yapar. Malatya’nın eşrafından olan bir arkadaş ve adaylık için hiç kimse çıkmasa da Yeşilyurt İlçe yönetimi olarak biz talibiz dedik. Yani bunun anlamı şu; Bunların karşısına kimse çıkmasa, Ekrem Şenol olarak benim aday olacağımı söyledik. Genel Başkan Yardımcısı ‘biz bunları atamayacağız’ dedi ve bana şunu söyledi: “Sen emekli bir öğretmensin. Bu iş parayla olur, paran var mı? Bizim yanımızda iş adamları arkadaşlarımız vardı. Onlar dedi ki, ‘Biz, Ekrem Şenol’un bütün masraflarını karşılayacağız’ dedikten sonra kendisi de ‘ben notumu alıyorum’ diye cevap verdi.”

“İYİ PARTİLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Malatya il Başkanına yapılan saldırıyı da değerlendiren Şenol; “İl Başkanımızın bir paylaşımından dolayı 6 kişi tarafından kendisine bir çirkin saldırı olmuş ve biz de karakola gittik. İl Başkanımızla birlikteydik ve kimse bize saldırmadı. Ben şahsen o camiadan geliyorum. Herkes beni tanır ve ben de onları tanırım. Partilerimiz ayrı olabilir. Biz, buraya ülkemizin geleceğinden endişe duyduğumuz için İYİ Parti’ye geldik. Ben 40-45 yıllık davamı partimi bırakarak buraya geldim. Ben 24 yıl boyunca sendika başkanlığı yaptım. Gelirken de o partinin kapısını kapattım. Maalesef o partinin kapısını kapatamayanlar bugün göreve geldiyse, biz de onlarla çalışamayacağımızı biliyoruz. Burada gördüklerinizin arasında CHP’li, ANAP’lı, Doğru Yol’lu, AK Parti’li de MHP’de var. Biz Türkiye’nin gerçeğiyiz. Bu anlamda biz diyoruz ki, kimsenin mirasına konmadık. Biz, milletin yanında yeri olan Genel Başkanımızın emrindeyiz. Biz İYİ Partiliyiz. İYİ Partili olmaya da devam edeceğiz" diyerek açıklamalarına son verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom