casino siteleri holiganbet istanbul evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

Malatyada ihalesi gerçekleştirilen konut sayısı 37 bin 920ye ulaştı

POLİTİKA Haber Girişi : 11 Haziran 2024 21:08
Malatyada ihalesi gerçekleştirilen konut sayısı 37 bin 920ye ulaştı
AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatyada ihalesi gerçekleştirilen konut sayısının 37 bin 920ye ulaştığını belirtti.AK Parti
AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatyada ihalesi gerçekleştirilen konut sayısının 37 bin 920ye ulaştığını belirtti.
AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, deprem bölgesi Malatyada, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Yatırım İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM) ile Emlak Konut tarafından ihalesi gerçekleştirilen konut sayısının 37 bin 920ye ulaştığını belirterek, bu sayının önümüzdeki günlerde 65 bine çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti.
Milletvekili Ölmeztoprak, Yatırım İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM) tarafından 7 bin 550 betonarme ile 3 bin 293 çelik konstrüksiyon konut projelerinde ise ihale çalışmalarının tamamlandığını, bir kısmının teslimatlarının da gerçekleştirildiğini ifade etti.
Akçadağda 2. Etap kapsamında inşa edilmesi planlanan 407 kalıcı konutta da ihale sürecinde tamamlandığını aktaran Milletvekili Ölmeztoprak, her yönü ile ayağa kalkmış bir Malatya için durmaksızın çalışacaklarını kaydetti.