Malatya'da Kimler gidecek?

AK Parti’de performans raporları, anketler ve şikâyetler masaya yatırıldı.

Malatya'da Kimler gidecek? Siyaset

AK Parti’de performans raporları, anketler ve şikâyetler masaya yatırıldı. Raporlar doğrultusunda Malatya’daki 12 belediye başkanın en az yüzde 50’si yeniden aday gösterilmeyecek. AK Parti yönetimi önümüzdeki haftadan itibaren aday gösterilmeyecek başkanları arayarak bu kararı iletecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmayları ile yaptığı toplantılarda yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanları belirlendi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın hazırladığı performans raporları, anketler ile vatandaşın 10 başlıkta gündeme getirdiği beklenti ve şikâyetlerin masaya yatırıldığı toplantılarda, AK Parti’nin elinde bulunan belediyelerle ilgili kararın verildiği belirtiliyor. Bu kapsamda Malatya’daki 12 mevcut belediye başkanından en az yüzde 50’sinin yeniden aday gösterilmeyeceği ifade edildi.

MALATYA’DA ÜÇ DÖNEMLİK TEK BAŞKAN VAR

AK Parti yönetiminin önümüzdeki haftadan itibaren aday gösterilmeyecek belediye başkanlarını arayarak bu kararı ileteceği ve Genel Merkez'in aday göstermediği seçeneği yerine başkanların kamuoyuna ‘göreve talip olmadıkları’ açıklamasını yapacakları belirtiliyor. Erdoğan’ın katıldığı toplantılarda aday olmak isteyen Malatya’daki Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ, Pütürge, Hekimhan, Arapgir AK Parti ilçe başkanlarının da gündeme geldiği öğrenildi. Erdoğan’ın "İstirahate çekilecekler" dediği 79 üç dönemlik belediye başkanı arasında Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey yer alıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom