Siyaset Haber Girişi : 01 Mart 2016 20:33

MALATYA’YA KIZILAY LOJİSTİK MERKEZİNİ KAZANDIRACAĞIZ

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya Kızılay Lojistik Merkezinin kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki partili yöneticiler ile birlikte Kızılay Şube Başkanı Umut Yalçın’ı ziyaret etti. Ziyarette Çalık’a teşekkür eden Yalçın, “Her zaman için Kızılay’a destek sunan ve Kızılay’ın sorunlarını çözme noktasında da başucumuzda yer alan siyasetçilerimizin en başında geliyor. Katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Çalık, 1868 yılında Hilal-i Ahmer olarak kurulan Kızılay’ın son 13 yılda büyük bir atak yaptığını ifade etti. Çalık, “Yurtdışında hangi bölgeye giderseniz gidin özellikle az gelişmiş ülkeler içerisinde Kızılay'ın sizden önce çadırlarının gitmiş olduğunu görürsünüz. Orada hilalin sizden önce yerini aldığını görürsünüz. Her anlamda ayni ve nakdi yardımlar konusunda bütün mağdur ülkelere Kızılay'ımız el uzatmakta. Aynı zamanda Türkiye’mizde ise olağanüstü durumlarda Kızılay, geçmiş dönemlerdeki ile karşılaştırdığımızda çok ciddi manada yol almış durumda” ifadelerini kullandı. Kızılay Lojistik Merkezi’nin Malatya’ya kurulması konusunda bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Çalık, “Malatya’ya Kızılay Kan Merkezini açmıştık. Şimdi Malatya’ya bir lojistik merkez kazandırmak istiyoruz. Lojistik Merkez ile ilgili olarak onayımızı aldık. Çok daha hızlı bir şekilde Malatya’ya bir lojistik merkez kazandırma umudundayız. AFAD’a ayrılan yerlerle ilgili olarak hem Valimizle hem de AFAD Başkanlığı ile görüşmelerimizi yaptık” diye konuştu.
Ziyaret esnasında Çalık’a rahmetli babası ile çocukken çekilmiş olan bir fotoğrafı hediye edildi.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON