Manisa'da ve Trabzon'da büyük sevinç

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sistemindeki ilk kabinesinde 4 Trabzonlu bakana yer verirken, bu durum Trabzon'da ve kabineye 2 bakan veren Of ilçesinde büyük sevince yol açtı.

Manisa'da ve Trabzon'da büyük sevinç Malatya

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yemin etmesiyle birlikte yeni hükümet sisteminin hayata geçtiği Türkiye’de yeni Bakanlar Kurulu'nu açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevine devam ettiği yeni kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yeni görevi ise Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Geçtiğimiz kabinede 2 Trabzonlu bakan görev alırken yeni kabinede ise 4 tane Trabzonlu bakan yer aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yeni kabine görev alan yeni isimler oldu. Berat Albayrak, Süleyman Soylu ve Mustafa Varank’ın Of-Dernekpazarı ilçeleri arasında yer alan Solaklı Vadisi’nden olması yöre halkı tarafından sevinçle karşılanırken, Mehmet Cahit Turhan'ın baba ocağı Ortahisar ilçesine bağlı Kavala mahallesi de ilk kez bakan çıkarmanın mutluluğunu yaşadı. 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın memleketi Dernekpazarı ilçesinden Hasan Usta, yeni kabinedeki yer alan bütün bakanların başarılı olduğunu belirterek “Hepsi öncesinden de çok çalışıyorlardı. Hükümetimizden Allah razı olsun” derken, Celal Tak isimli vatandaş ise, 3 tane bakanın Solaklı Vadisi’nden çıkmasının kendilerini çok sevindirdiğini vurguladı. Tak “Sistem inşallah iyi olur diye düşünüyorum. Bu sistemi zaten onaylamıştık. Bizim köyümüz yüzde 90 civarında Erdoğan'a oy verdi” şeklinde konuştu. 
Of ilçesinde yaşayan Cevat Tellioğlu da ilçeden bir bakanın çıkmasını beklediklerini söyleyerek, “Yöremizden 3 tane bakanın çıkmasından çok memnun olduk. Bundan sonra Türkiye için hayırlı olan ne ise o olsun” ifadelerini kullandı. 
Furkan Şen ise, yeni kabinedeki kararın tam isabet olduğunu vurgulayarak, “Bir nebze ülkeyi Karadeniz’den olan bakanların yönetmesi bizi gururlandırıyor. Özellikle Süleyman Soylu’yu aşırı destekliyoruz. Tayyip Erdoğan zaten reisimiz” dedi. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Sandıktan çıkan sonucun ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum. Halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak yeniden seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da tebrik ediyor, başarı ve sağlıklar diliyorum” dedi. 
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündem maddelerinin oylanması öncesi meclis üyelerine hitap eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “24 Haziran’da Türkiye Cumhuriyeti tarihi için önemli bir demokrasi sınavı verdik. Vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde öncelikle sandıktan çıkan sonucun ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlar getirmesini diliyorum. Halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak yeniden seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da tebrik ediyor, başarı ve sağlıklar diliyorum” dedi. 
Manisa milletvekillerine başarı dileklerini de ileten Başkan Ergün, “Manisa’mızdan seçilen milletvekillerimize de çalışmalarında başarılar temenni ediyorum. Dün itibariyle Cumhurbaşkanımız yeni kabineyi de açıkladı. Açıklanan kabinede 3 tane Manisalı bakanımızın olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Manisa’mıza gelecek yatırım ve hizmetlerin hızlandırılması ve takibi açısından bakanlarımız ve milletvekillerimizin şehrimize katkısının büyük olacağından şüphemiz yoktur. Hayırlı uğurlu olsun. Bu bağlamda Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Manisa’nın evladı Ümit Dündar'ı da ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu. 
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla duygularını ifade eden Başkan Ergün, şunları söyledi: “15 Temmuz Pazar günü FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla aziz şehitlerimizi anacağız. Devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne kast eden hain girişim, milletimizin gösterdiği birlik ve beraberlikle hedefine ulaşamamış, hain planlar ihanet şebekesinin deyim yerindeyse eline yüzüne bulaşmıştır. Bu duygularla aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize Cenab-ı Allah’tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom