casino siteleri

Müzik engel tanımadı

HABERDE İNSAN Haber Girişi : 16 Mayıs 2024 16:21
Müzik engel tanımadı
Kahramanmaraşta düzenlenen Engelsiz Spor" programında görme engelli Gülşah Dilbirliği, seslendirdiği Uzun İnce Bir Yoldayım türküsü ile büyük beğeni to
Kahramanmaraşta düzenlenen Engelsiz Spor" programında görme engelli Gülşah Dilbirliği, seslendirdiği Uzun İnce Bir Yoldayım türküsü ile büyük beğeni topladı.
Kahramanmaraşta 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Engelsiz Spor" programı düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezindeki programda sahneye çıkan görme engelli Gülşah Dilbirliği, Aşık Veyselin Uzun İnce Bir Yoldayım türküsünü seslendirdi. Performansı beğeni toplayan Dilbirliği, uzun süre alkışlandı. Görme engelli Dilbirliği, herkese müziğin engel tanımadığının mesajını verdi.
Gülşah Dilbirliği, 3-4 yıldır aktif bir şekilde müzikle uğraşmaya çalışıyorum. Aşık Veyseli bu etkinliğimizde anmazsak olmazdı. Çünkü özellikle bana önder olan bir isim. Hayatında yaşamış olduğu zorlukları çok iyi araştırıp okudum. Bu şekilde bir konser vermeyi düşündük, bu eseri seçtim özellikle. Müzikle uğraşıp Türk Halk Müziğini tanımak isteyen çok olmalı. Sağ olsun hocalarım da bana fırsat verdi, değerlendirdiler. Ben de kendimi müzikle mutlu hissediyorum. Bana gerçekten enerji veriyor, yaşam tarzım diyebilirim dedi.