Öğrencilere aşure ikram edildi

Sivas Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü, Muharrem ayı dolayısıyla İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zeki Hayran Hafızlık İmam Hatip Okulu ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Okulu'nda aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Öğrencilere aşure ikram edildi
Bölge
Sivas Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü, Muharrem ayı dolayısıyla İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zeki Hayran Hafızlık İmam Hatip Okulu ve Şems-i Sivasi İmam Hatip Okulu’nda aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Aşure günü ve Hicri takvimin önemine binaen gerçekleştirilen faaliyette ayrıca öğrencilere hicri doğum günlerinin olduğu kartlar verildi. Kulüp Başkanı Ahmet Çatak,"Muharrem ayı, birlik, beraberlik, bolluk ve bereket ayıdır. Aşure de bu birlik ve bereketin simgesidir. Bu ay vesilesiyle bizler öğrencilerimize birlik ve beraberlik bilincini aşılamak ve bu ayın önemini anlatmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Milletimiz asırlardır farklılıkların ahengi içinde bir aşure gibi insanlığa tat katmışlardır. O nedenle bu birlik ve beraberliğin devamını sağlamak, aşurenin bir parçası olmak hepimizin görevidir. Bizler bunu tesis etmek ve daimi kılmak için geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle bu manevi iklimi paylaşmak istedik. Kulübümüze kapılarını açan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom