Malatya Düzenleme Tarihi : 04 Ocak 2021 15:29 Haber Girişi : 04 Ocak 2021 15:33

Öznur Çalık’a Teşekkür

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal yıldırım Elazığ-Malatya arasında yapımı biten Kömürhan Köprüsü ile alakalı basın açıklamasında bulundu.

Yıldırım devletin yaptığı hizmetleri takdir ederken belediye'nin sessiz kalmasına sitem etti. Yıldırım; 

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

"Doğu Anadolu'nun batıya açılan en önemli kavşak noktası olan ve köprü görevinde bulunan Kömürhan Geçidi yolu devletimizin, Ulaştırma Bakanlığımızın ve Malatya Milletvekilimiz sayın Öznur Çalık hanımefendinin büyük çaba ve emeklerinden sonra kendisine yakışır bir şekilde açıldı. En büyük 4. Köprümüz olan Kömürhan Köprüsü Malatya'nın prestijini arttırmasının yanında doğudan geçişleri kolaylaştırarak çok kritik bir önem arz etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ulaştırma Altyapı Bakanlığımızın büyük katkılarıyla tamamlanmış olan bu köprü için başta Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz. 

 

Bir dönem hayal olduğu söylenen bu köprünün yapım aşamasında verdiği emek ve desteklerden dolayı Malatya Milletvekilimiz sayın Öznur Çalık hanımefendiye de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizler Malatya'ya bir çivi çakmak için mücadele eden ve bu uğurda gecesini gündüzüne katan herkesi başımızın üzerinde taşırız. Sadece Kömürhan Köprüsü için yaptığı çalışmalar için değil ayrıca yeni havalimanı, çevreyolu kamulaştırmaları, lisanslı kayısı deposu ve saymakla bitmeyen bir çok çalışmaları adına Malatya'nın ablası unvanını sonuna kadar hak eden sayın Öznur Çalık hanımefendiye bu gayret ve çabalarından ötürü tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Yakın tarihimizde Malatya CHP'li Mevlüt Arslanoğlu'nu nasıl kabullenmiş ise aynı şekilde bugün Öznur Çalık hanımefendiyi de kabullenmiştir. Çünkü Malatya'ya hizmet etmek ortak paydamızdır. Bu ortak paydaya hizmet eden CHP'li rahmetli Mevlüt Arslanoğlu da olsa tebrik ederiz Ak Parti'li Öznur Çalık da olsa tebrik ederiz. Bu partiler üstü bir olgudur. Kalplere ve gönüllere girmek işte tamda bu demektir. 

                                     
      Devletimiz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere , bakanlarımız , birimlerimiz Malatya'ya hizmet için yarışırken maalesef belediyelerimiz bu maratonda hep geride kalıyor. Bu geri kalma ise yapılan hizmetleri yapılan onca çaba ve gayreti gölgeliyor. Devletimiz elinden geleni yaparken belediyelerimiz borç ve faiz bataklığına saplanmış sadece yapılan park ve bahçelerle övünmekte. Devlet Hızır gibi her noktaya en hızlı bir şekilde koşarken, belediyelerimiz sıcak döşeklerinde uyuyor. Pandemi sürecinde mağdur olan halkımıza özellikle esnafımıza beklenen desteği sağlayamayan başta büyükşehir belediyesi olmak üzere merkez ilçe belediyelerimiz bu süreçte adeta halktan kopuk bir vaziyette işlerini sürdürüyorlar. Çay ocağı ve Kahveci Esnafı belediyelerde umduklarını  bulamadılar.Çevre temizlik , reklam-ilan vergilerinin alınmaması,kira yardımı gibi destek bekleyen esnaflara gıda paketinin gelmesi büyük bir şaşkınlık yaratmıştır. İki paket makarna İle bir paket peçete, ıslak mendil ile esnafımızı avutamazsınız. Gıda paketinin üstüne belediye başkanının ismini yazmakla bu işler olmaz, önemli olan kalplere altın harfler ile isminizi yazdırabilmenizdir. Halk destek beklerken büyükşehir belediyesi ve Maski çatır çatır borç tahsil ediyor. 

 

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak "Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz" kaidesince, yapıcı onarıcı muhalefet düsturumuz ile Malatya tarlasında iz bırakan herkesi tebrik ve takdir ediyoruz. Evet bizler bir muhalefet partisiyiz ancak Malatya'ya bir Recai Kutan, bir Necmettin Erbakan, bir Turgut Özal, bir Mevlüt Arslanoğlu, bir Hamit Fendoğlu, bir Metin Emiroğlu, bir Galip Demirel edasıyla hizmet eden herkesi kucaklıyoruz. 

Eryaman haber arası


Bu vesile ile Kömürhan Köprüsü'nün ülkemize ve Malatyamıza hayırlı olmasını diliyor, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza, sayın vekilimiz Öznur Çalık'a ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. 
Devletimizin bunca fedakarlığına karşı belediyelerimizin de aynı hassasiyette olmalarını talep ve arzu ediyoruz.

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Cumali 05 Ocak 2021 18:52

  Tabiki çok başarılı. Kız kardeşine üniversite actirabiliyorsa helal olsun. Yalakalara da yazıklar olsun.

 • Bir mühendis 05 Ocak 2021 03:56

  İsmail yüce halen göremiyor musun öznur ablanızın siyaset üstü gücünü.malatyada bile kendilerine rakip olacak,parti içinde ön plana çıkanları derhal elimine ediyorlar.bunun birçok örneğini verebilirim.belli bir üst yapı var,onun dışında kimse vekil olamıyor.siz kalkmış daha bilal beyin değerlendirilmesinden söz ediyorsunuz.ha oy getirecek diye değerlendirilir sadece.ötesi olmaz.

 • Kiremit 05 Ocak 2021 01:09

  O değil de bu belediyler üzerinden siyaset yapan ancak hiçbir çözüm önerisi olmayan sadece provakasyona yönelik anamuhalefet tarzı siyaseti beğenen insanları da anlamış değilim. Ye kürküm ye davası çoktan başlamış

 • İsmail Yüce 04 Ocak 2021 16:46

  Güzel yorum vallahi. Muhalefetin olgunluğunu göstermiş refah Partisi. Aslında birlik olsalar daha güzel işler yapacaklardir. Ama ben hayret ettiğim konu şudur ki ak parti nasıl bu adamı elinden kaçırmış. Öznur ablanın birleştirici gücü var hakkatten Malatya'ya hizmet etmek istiyor. Bilal gibi adamları ön plana çıkarmalı. Yoksa deva gelecek iyi parti Malatya'da meydanı kapabilirler. Bunlara meydanı vermemek lazım. Derhal refah partisinin kapısını çalmak gerek.