Park Hospital Hastanesinden öğrencilere seminer

Adıyaman'da Özel Park Hospital Hastanesi öğrencilerle bir araya gelerek, sağlık konularında bilgiler verdi.

Park Hospital Hastanesinden öğrencilere seminer
Bölge
Adıyaman’da Özel Park Hospital Hastanesi öğrencilerle bir araya gelerek, sağlık konularında bilgiler verdi.

Park Hospital Genel Müdür Yardımcısı Op. Dr Ulaş Öztürk’ün Koordinatörlüğünde, özel bir kolejde öğrencilerle bir araya gelen Özel Park Hospital Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dr. Memet Adak, ‘Ağız Sağlığı ve Diş Bakımı’, Psikolog Necmettin Gürsoy, ‘Çocuk Çağında Teknoloji Bağımlılığı’ Diyetisyen Kudret Güneş, ‘Sağlıklı ve Dengeli Beslenme’ gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Çocukların ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Diş Doktoru Memet Adak, özellikle diş fırçalama tekniklerinden bahsederek, ağız sağlığının önemini anlattı.

Teknolojinin önemi ve kullanımı ile ilgili bilgi veren Psikolog Necmettin Gürsoy, çocukları bilgisayar kullanımı, oyun oynarlarken bilinçli bir şekilde kullanmalarını ve önce derslerini yapmalarını daha sonra kontrollü bir şekilde teknoloji ile uğraşmaları gerektiğini söyledi.

Diyetisyen Kudret Güneş ise, çocukları özellikle asitli içeceklerden uzak durmaları, sabah kahvaltısına dikkat etmelerini ve okulda sağlıklı yiyecekler yiyerek vücut sağlığına dikkat etmeleri ve sebzeleri yıkayarak yemeleri istedi.

Öğrencilerin günlük yaşamında doğru bildikleri yanlışların farkına varmaları için seminerleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Park Hospital Hastanesi Genel Müdür yardımcısı OP. Dr. Ulaş Öztürk, okul yöneticilerine teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom