PTT'ye 5 Bin Personel Alımı

PTT'ye 5 Bin Personel Alımı Malatya dahil 17 il de yazılı sınavı

PTT'ye 5 Bin Personel Alımı Türkiye

PTT 5 bin Personel alım ilanıı yayınlandı ve Başvurular 14 mayıs günü başlatıldı. Son tarih açısından herhangi bir tarih verilmesede şimdilik 18 Mayıs olarak belirlendi.

Bünyesinde alınmak üzere belirlenen PTT 5 bin kişilik kadrosu ile bünyesine, 250 Uzman Yardımcısı, 1623 Postacı, 2625 Gişe ve Büro Görevlisi, 20 Mimar, 200 Mühendis, 82 Avukat, 200 Tekniker olmak üzere toplamda 5 bin kişi alınacak. Farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanı için açıklanan kadro detayları şöyle, Uzman Yardımcısı pozisyonuna 250, Mimar pozisyonuna 20, Mühendis pozisyonuna 200, Avukat pozisyonuna 82, Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna 2625, Tekniker pozisyonuna 200 ve Postacı pozisyonuna 1623 personel alımı yapılacak. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 5 bin personel alım ilanına başvuru süreci 14 Mayıs itibariyle başladı. İlana başvurular 18 Mayıs tarihinde sona erecek

Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak yazılı sınavlardan yalnızca birine başvurabileceklerdir. Yazılı sınavların olacağı iller  İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Samsun, Gaziantep, Diyarbakır,Van, Trabzon, Eskişehir,Bursa, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecek. Sözlü sınava, yazılı sınav puanı esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday çağrılacak. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Cihan ç. @Hani nerde ilan

16 Mayıs 2019 15:27

Ptt nin web sayfasında, memurlar.net ve devlet personel başkanlığının sitelerinde yok böyle bi ilan... kaynak gösterin kaynak..

Av. Enver k. @Yalan haber

15 Mayıs 2019 23:53

İnsanları kandırmaya utanmıyor musunuz. PTT genel müdürlüğü avukatı olarak hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım.

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom