’Pütürge Harikalar Diyarı’ projesi hayata geçiriliyor

Pütürge Belediyesinin, Malatya Valiliği koordinasyonu ile Kalkınma Bakanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü ve finanse ettiği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamındaki 'Pütürge Harikalar Diyarı' adlı projesi hayata geçiriliyor.

’Pütürge Harikalar Diyarı’ projesi hayata geçiriliyor
Bölge
Pütürge Belediyesinin, Malatya Valiliği koordinasyonu ile Kalkınma Bakanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü ve finanse ettiği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamındaki ‘Pütürge Harikalar Diyarı’ adlı projesi hayata geçiriliyor.

Proje hakkında bilgiler veren Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “İlçemiz geniş bir alana sahip, yerleşim bakımından dağınık ve aynı zamanda ulaşımın zor olduğu bir bölgedir. Her alanda yaptığımız gibi büyük projelerimizi yürütürken ilçemizdeki çocuklarımızı da unutmadık. Bu proje ile ilçemizde çocukların zaman geçirecekleri güzel bir kapalı oyun alanı sağlayıp çocuklar eğlenirken anne ve babaların da dinleneceği bir ortamı ilçemize kazandırmış olacağız. İlçemizde 68 mahalle bulunmaktadır. Bu Mahallelerdeki vatandaşlarımız İlçe merkezine geldikleri zaman çocuklarını veya hanımlarını ya parklarda veya tanıdıkları bakkal dükkanlarında araçları gidene kadar bekletmek zorunda kalıyordu bu ortamdan vicdanen rahatsız oluyordum. Pütürge Harikalar Diyarı adlı proje ile köylülerimizi rahat misafir edeceğimiz bir mekanı onların hizmetine sunacağız. Ailelere aile içi eğitimler sunacağız, diğer yandan da proje kapsamında vatandaşlarımıza piknik, sinema ve organizasyonlar yapacağız” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom