Bölge Haber Girişi : 22 Ocak 2018 09:00

Sağlık ekipleri kar kış dinlemiyor

Adıyaman'ın Sincik il
Adıyaman’ın Sincik ilçesinde bel fıtığı ameliyatı olan ve ameliyat yerinde akıntı olan yaşlı kadın karlı yollarda sağlık ekipleri tarafından metrelerce taşındı.

Sincik ilçesinin dağlık yapısına etkili olan kar yağışı eklenince yaşam olumsuz etkileniyor. Sincik ilçesine bağlı Hasanlı köyünde yaşayan 75 yaşındaki Besi İpek yaklaşık 2 ay önce bel fıtığından ameliyat oldu. Ameliyat bölgesinde akıntı olduğunu fark eden Besi İpek’in eşi durumu 112 sağlık ekiplerine bildirdi.

Yoğun kar yağışının olduğu ilçeye bağlı Hasanlı köyünde ilerlemekte güçlük çeken sağlık ekipleri güçlükle hastaya ulaştı. Sağlık ekipleri ambulansın bulunduğu yere kadar metrelerce hastayı taşıdı.

Sincik Devlet Hastanesi acil servisine getirilen yaşlı kadının ameliyat yarasına bakım yapılarak gerekli tedavileri gerçekleştirildi.

Tedavisi tamamlanan Besi İpek, hasta nakil ambulansı ile hastaneden alınarak Hasanlı köyüne gönderildi. Kar yağışının yoğunluğundan dolayı ambulans ancak belli bir yere kadar ulaşabildi. Sonrasında sağlık ekibi hasta şişme sedye ile evine taşındı.

Yetkililer, Sincik İlçe Devlet Hastanesinin Evde Bakım Hizmetini Şubat ayından itibaren vermeye başladığını, yatalak ve ameliyatlı hastaların tedavisine evlerinde yapacağını dile getirdi.