Gündem Haber Girişi : 20 Nisan 2021 22:35

Şevket Başkan esnafı değil yolu denetledi

Şevket Başkan esnafı değil yolu denetledi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Özsan Sanayi Sitesi ile Yakınca Alt Geçidi arasında yapılarak çevreyoluna bağlanan yeni alternatif yolda inceleme yaparak, yolun açılmasından dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

E TÜREL TARIM HABER İÇİ SON

 

Keskin, Özsan Sanayi Sitesinde yaşanan trafik sorununun çözümü için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Özsan Sanayi Sitesi ile Yakınca Alt Geçidi arasına yapılarak çevreyoluna bağlanan alternatif yolda incelemelerde bulunup, ardından Özsan Sanayi Sitesi esnaflarını işyerlerinde ziyaret etti.

 

Keskin,  yaklaşık 30 yıldan beri yaşanan sıkıntının çözüme kavuştuğunu söyleyerek,  “Özsan Sanayi Sitesi 1992 yılından beri faaliyette bulunuyor.  Çevreyolu ile demiryolu arasına projelendirilen Özsan Sanayi Sitesinde en büyük problem trafik ve araç giriş çıkışıydı. Çevreyolundan verilen yoldan dolayı büyük sıkıntılar yaşanmış ve bir ara bu yol kapanmış ve girişimlerimizle yeniden açılmıştı.  Alternatif yolun açılması için sürekli girişimlerde bulunduk. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın destekleri ile yaklaşık 30 yıl sonra açılan alternatif yol ile bu sorun çözüldü. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve Daire Başkanımız Mehmet Mert’e esnafımız adına teşekkür ediyoruz. Güzel bir yol olmuş ve Özsan Sanayi Sitesi içinde önemli bir altyapı oldu.” dedi.

 

-“Yeni Sanayi Sitesi üretim ve istihdam alanı olacak, gayrimenkul yatırım alanı değil”

 

Altay Kışlası içinde yapılacak olan yeni sanayi sitesi için yer sorunun çözüldüğünü belirten Keskin, “15 yıldan beri Malatya’nın yaklaşık bir asır yükünü kaldıracak bir yeni sanayi sitesi ve dolayısıyla yeni bir alt merkezinin kurulmasının girişimlerini, mücadelesini ve çalışmasını yaptık. Öncelikle şunu söylüyorum;  Yeni Sanayi Sitesi Malatya’nın istihdam ve üretim merkezi olacak. Öncelik, esnaf siciline ve ticaret siciline kayıtlı olan esnafımızındır, burası gayrimenkul yatırım alanı değildir.  Malatya’nın içine sıkışıp kalan sanayi sitelerinden il merkezini kurtarmak istiyoruz. Hedefimiz;  en küçük esnafımızın da rahatlıkla altından kalkabileceği, gücünün de yetebileceği bir ödeme planı ve projedir. Özellikle, projesiyle Türkiye’ye örnek bir site olsun istiyoruz. Sosyal tesisleri olan, showroomları bulunan, her sektör için ayrı siteler, PTT, sağlık merkezi, eğitim merkezi gibi Malatya’ya yakışan bir site olsun istiyoruz.” diye konuştu.

 

Ziyaretleri esnasında çırak ve kalfalarla da sohbet eden Keskin, devletin mutlaka çırak ve kalfalara için sigorta ve maaş konusunda destek vermesi gerektiğini de belirtti.

Dutpınar haber arası

Esnaflarla sohbet eden Keskin, Ramazan aylarını tebrik edip, sorun ve taleplerini dinledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mustafa selçuk 23 Nisan 2021 16:28

    Peki sanayi sitelerinin arazileri kimemepeşkeş çekilecek 70 yıldır antebin şehir merkezindeki sanayisi halen devam ediyor bunun gibi çevre illerde çok örnekler varken malatyanın sanayisinin arazisi kıymetli olduğu içinbirilerine rant kapısı yapılmaya çalışılıyor şevket. Başkanesnaf ve sanatkarlar odaları başkanı olarak esnafın yanına olmasını beklerdik esnafın alehine degil

  • ABDULVAHAP SARICI 21 Nisan 2021 16:43

    BU ÇEVRENİN MUKİMİ OLARAK, MEMNUNİYETİNİ BELİRTMEK İSTİYORUM. HİZMETİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM ANCAK GEÇİT İÇERİSİDE YAYALARIN KULLANMALARI İÇİN AYRILAN KISMIN KÖŞELERİ ÇOK KESKİN BURALARIN ALINMASI GEREKİR.

  • Yakup 21 Nisan 2021 10:43

    Ne yolmuş arkadaş. Koskoca belediye 2 yıldır, yol yaptık yol yaptık deyip geziyor ortalıkta. Şakşakçılar alkış tutuyor. Yaptıkları da yol olsa üç beş noktada lokal çalışma yap devasa yatırım yaptım diye pazarla.