Sivas’ta kira yardımı 905 lira olarak belirlendi

Evleri kentsel dönüşüm kapsamına alınan kişilere verilen kentsel dönüşüm kira yardım bedeli il il belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın duyurduğu rakamlara göre Sivas'ta 2019 yılı için kentsel dönüşüm kira bedeli 905 lira olarak açıklandı.

Sivas’ta kira yardımı 905 lira olarak belirlendi
Bölge
Evleri kentsel dönüşüm kapsamına alınan kişilere verilen kentsel dönüşüm kira yardım bedeli il il belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın duyurduğu rakamlara göre Sivas’ta 2019 yılı için kentsel dönüşüm kira bedeli 905 lira olarak açıklandı.

Sivas’ta evleri kentsel dönüşüm kapsamına alınan kişilere, 18 ay boyunca kira yardımı sağlanıyor. Kira yardımı için bir dilekçe ve gereken diğer evraklar ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekiyor. Başvuruların kabul edilmesi durumunda hak sahiplerine kira yardımı yapılıyor. Kira yardımı için gereken belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi, konut veya işyerinin tapu senedi, riskli bina tespit raporu inceleme formu, binanın tahliye edildiğine dair yeni adresi gösterir adrese dayalı nüfus kayıt örneği.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom