Sivas’ta Kudüs açıklaması

Kudüs'ün Trump tarafından İsrail'in başkenti olarak tanıyacağının açıklanmasa Sivas'ta 46 farklı kuruluşun ortak basın açıklaması ile tepki gösterildi.

Sivas’ta Kudüs açıklaması
Bölge
Kudüs’ün Trump tarafından İsrail’in başkenti olarak tanıyacağının açıklanmasa Sivas’ta 46 farklı kuruluşun ortak basın açıklaması ile tepki gösterildi.

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağının açıklanmasına Türkiye’de tepkiler artıyor. Bir tepki de Sivas’tan geldi. Sivas’ta 46 faklı kuruluş ortak bir basın açıklaması düzenleyerek ABD’nin karına tepki gösterdiler. ABD ve İsrail karşıtı sloganların da atıldığı açıklamada, İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrildiği belirtilerek, “Bin yandan coğrafyamıza ölümler yağdırılırken, bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılıyor. Haksızlığın, hadsizliğin, hukuksuzluğun ve saldırganlığın geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirde ki piyonu Trump aracılığı ile ilk kıblemiz Kudüs’ü, Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değildir. Tüm İslam aleminin namusudur. Celladından diz çöküp af dileme gafletinden kurtulun. Dünya var oldukça yer yüzü bizimdir. Kudüs bizimdir” denildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom